Liga majstrov v tepovaní – vďaka účinnému ohrevu

by redakcia kankan
0 comment

Klasické tepovanie je mimoriadne účinné, čo sa týka odstránenia škvŕn a zneškodnenia nežiaducich baktérií. Tepovanie horúcou vodou je ale úplne iný level a dnes si napíšeme prečo.

 Najväčšie tajomstvo je skryté práve v ohreve a tlaku vody.

Voda pod 60 °C je príliš studená na to, aby mnohé čistiace prostriedky pomohli odstraňovať mastné škvrny. Tepovanie novými typmi strojov sa ale vykonáva pri teplote až 70°C. Táto teplota je dostatočne vysoká na rozpustenie nečistoty a mastnôt ale zároveň je šetrná k vláknu na koberci, či poťahu na aute, alebo sedačke.

 Silu čistenia ešte znásobuje vysoký tlak. Výsledky takéhoto tepovania sú tak mimoriadne.

Teplota 70 stupňov nie je náhodná. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) dokážu byť baktérie účinne a rýchlo zneškodnené pri teplote 65°C.

Tepovanie týmto spôsobom je teda precíznejšie, rýchlejšie, účinnejšie, keďže rozpúšťa nečistotu a zároveň zo zdravotného hľadiska extrémne efektívne.

Skúšali ste niekedy umývať riad v studenej vode? Určite áno. Je potrebné väčšie množstvo vody a zároveň čistiaceho prostriedku. Táto činnosť bežne trvá dlhšie, ako keby ste disponovali horúcou vodou.

Presne o tom je tepovanie pod vysokým tlakom a teplotou. Okrem rýchlejšieho a efektívnejšieho pretepovania má tento spôsob aj ekologický rozmer.

Pri vysokotlakovom čistení sa spotrebuje menej vody a je potrebné menšie množstvo čistiaceho prostriedku, ktorý je záťažou pre životné prostredie.

Vďaka vysokej teplote sa omnoho účinnejšie odstraňuje aj zápach, ktorý vzniká napr. rozkladom organických zvyškov, cigaretovým dymom, zvieratami, či v letnom období potom človeka.

Menej chémie = menej alergénov. Ľudia s citlivou pokožkou určite ocenia, že okrem nepríjemných baktérií, roztočov a prachu je pri tomto type čistenia použité menšie množstvo čistiacich prostriedkov.

Je potrebné myslieť aj na dlhšiu životnosť kobercov. V nich sa často vyskytuje drobný piesok, ktorý vďaka svojej hmotnosti klesá hlbšie ako napríklad prach. Tieto drobné čiastočky majú ostré hrany. Ak je koberec namáhaný, dochádza k treniu piesku o vlákno a časom sa môže stať, že sa z koberca začnú jednotlivé vlasy oddeľovať. Tepovanie pri vysokej teplote a tlaku odstráni aj tie najhlbšie nečistoty.

Partia ľudí okolo projektu Čistučko.sk sa venuje už roky profesionálnemu tepovaniu kobercov, pohoviek, či áut. Teraz povýšili svoju prácu o horúce extrakčné čistenie. Veľkou výhodou je, že garantujú vrátenie peňazí, ak je zákazník s výsledkom nespokojný.

You may also like