Čo by ste mali vedieť o prírodnej kozmetike

by redakcia kankan
0 comment

Všetko, čo počas dňa robíte, zjete a aplikujete si na pokožku vplýva na vaše zdravie. Preto by ste mali dať prednosť strave plnej vitamínov, viac športovať a posledným dôležitým krokom je vyhodenie všetkej kozmetiky, ktorú máte doma. Prečo je potrebné spraviť tak radikálny krok? Aby ste spravili miesto pre novú, zdravú alternatívu kozmetických prípravkov vo vašom živote – pre prírodnú kozmetiku.

Prečo by ste mali prejsť na prírodnú kozmetiku

Možno si to ani neuvedomujete, ale väčšina škodlivých látok preniká do tela prostredníctvom kože, ktorá je najväčším orgánom ľudského tela. Myslite na to vždy, keď si budete kupovať akýkoľvek prípravok aplikujúci sa na kožu (krémy, šampóny i dekoratívna kozmetika). Bežne predávané kozmetické prípravky sú plné škodlivých, syntetických chemikálií, ktoré na jednej strane rýchlo pomôžu a na druhej expresne rýchlo škodia. Iste si poviete, že to nie je pravda. Veď môj šampón zanecháva vlasy jemné a môj krém mi rozžiari pleť. Dobre si prečítajte zloženie vašich obľúbených prípravkov, zadajte si názvy prísad do internetového vyhľadávača a zistíte, že si na kožu dávate vražedný kokteil. Riešenie je jediné. Vyhoďte starú kozmetiku a nahraďte ju novou – prírodnou. Po pár dňoch zistíte, že sa cítite lepšie. Navyše budú vaša koža i vlasy žiariť zdravím. Certifikovaná prírodná kozmetika je zložená z toho, čo nám príroda ponúka a je absolútne bez chemických prísad. Prírodná kozmetika je šetrná pre ľudí i pre prírodu. Jej koncentrácia rastlinných a bylinných extraktov je studnicou zdravia.

Prvé dni s prírodnou kozmetikou

Medzi najkvalitnejšie produkty prírodnej kozmetiky patria prípravky značky Natura Siberica. Vízia tejto značky je jednoznačná – využívanie prírodných zdrojov, spracovanie rastlín voľne rastúcich na Sibíri a Ďalekom Východe, nasmerovanie energie z prírody v prospech ľudí. No neznie to senzačne? Dajte šancu prírodnej kozmetike a nezľaknite sa prvotných prejavov jej pôsobenia. Po prechode z chemických prípravkov sa vám zo začiatku môže zdať, že prírodná kozmetika nie je natoľko účinná. Jej nástup je pomalší, ale o to dlhodobejší je žiadaný efekt. Zároveň sa pri natieraní kože prírodnými krémami môže stať, že bude pokožka začervenaná. Začervenanie po chvíli zmizne a po nejakom čase sa nebude opakovať. Koža si musí zvyknúť na zmenu. Napriek uvedeným faktom si prírodnú kozmetiku obľúbil každý, kto ju vyskúšal. Prírodné zloženie vám nikdy nemôže ublížiť, a to dokonca v prípade, že je vaše koža citlivá alebo alergická. Navyše je prírodná kozmetika tak účinná, že nebudete potrebovať milión rôznych prípravkov a tým pádom ušetríte.

 

 

You may also like