Ako sa rýchlo, bezpečne a efektívne zbaviť krtkov?

by redakcia kankan
0 comment

Krtkovia sú malé cicavce, ktoré trávia väčšinu svojho života v podzemných norách. Čo je možno výhoda je fakt, že sú videné len zriedka, rovnako ako myši či iné hlodavce žijúce v pôde. Najnápadnejšími znakmi krtka sú jeho výrazne zväčšené predné labky podobné lopatkám a väčšie nechty na nohách, ktoré mu umožňujú „preplávať“ pôdou. Čo stojí za zmienku je aj fakt, že krtkovia majú pomerne dosť silné nohy, krátky krk a predĺženú hlavu. Záhradkári ich však príliš „nemusia“, keďže vytvárajú rôzne vyvýšeniny na trávniku, čím narúšajú celkovú estetiku záhrady. Kedy je aktivita krtkov najčastejšia, kde spôsobujú škody a ako sa ich zbaviť rýchlo, účinne a v prvom rade bezpečne?

Nevinné hlodavce, ktoré spôsobujú nemalé škody

Hrebene, krtince či vyvýšeniny sú vytvorené na miestach, kde sa krtkovia snažia uloviť potravu. Hĺbková aktivita krtkov sa vyskytuje celoročne, ale najviac vrcholí počas teplých a vlhkých mesiacov. Nevýhodou je, že tieto na prvý pohľad „nevinné hlodavce“ spôsobujú nemalé škody, a to najmä vo forme krtincov na trávnikoch, záhradách, golfových ihriskách, pastvinách alebo iných trávnatých plochách. Aktivita krtkov môže nepriamo poškodiť vegetáciu, ale ich kŕmenie hmyzom a inými pôdnymi organizmami je prospešné.

Ako bezpečne a rýchlo odplašiť krtkov z vášho teritória?

Ako sa zbaviť krtka rýchlo a účinne? Túto otázku si už položilo zrejme väčšina záhradkárov, a to najmä počas jarných a letných mesiacov, kedy je ich aktivita najväčšia. Elektronický odpudzovač krtkov je určený na odpudzovanie krtkov, hryzcov, hrabošov, piskorov, potkanov, myší, hadov z vonkajších priestorov. Celý princíp odpudzovača funguje tak, že prístroj produkuje zvuk a vibrácie na veľmi nízkej frekvencii, ktoré majú schopnosť dobre sa šíriť zeminou a sú natoľko nepríjemné pre hlodavce žijúce v pôde, že opustia priestor, ktorý plašič krtkov chráni.

 

You may also like