Nebaví vás vylihovanie na pláži? Takto sa môžete zabaviť

by redakcia kankan
0 comment

Chystáte sa v lete vycestovať na dovolenku pri mori? Alebo ste si vybrali tuzemsko a budete tráviť čas pri vodnej nádrži? V oboch prípadoch vás iste čaká relax a zaslúžený oddych. Problém nastane vtedy, keď vás veľmi nebaví vylihovať na pláží a vaša polovička zúri, že ju stále otravujete. Riešenie je jediné. Musíte sa zabaviť sami. Napríklad jazdou na vodnom skútri.

Radšej kúpiť, ako prenajať

Vodné skútre nepriťahujú len pohľady, ale aj lákajú na jednu poriadnu adrenalínovú jazdu. Ak neviete či je jazda na skútri to pravé orechové pre vás, môžete si skúter požičať. Hrozí vám však, že sa do jazdy na skútri zamilujete a budete chcieť vlastný. Táto myšlienka nie je v podstate hrozbou, ale dobrým riešením. Prenajímať si vodný skúter vám poriadne nabúra rozpočet. Preto je lepšie si jeden kúpiť a mať pokoj na niekoľko rokov. Je to podobné ako kúpa štvorkolky. Aj tá sa vám vyplatí viac ako jej prenájom. Samozrejme, že ani kúpa skútra nie je najlacnejšia záležitosť, ale vaše zostane vašim a nebudete obmedzovaní. Skúter si so sebou môžete zobrať prakticky kamkoľvek, kde sa dá dostať aj autom. Jednoducho si ku skútru dokúpite špeciálny príves pod vodný skúter. Takéto prívesy odolajú záťaži až do jednej tony, a preto sa nemusíte vo výbere vašej mašiny obmedzovať. Prívesy na vodné skútre sú bezpečné a jazdiť s nimi môžete aj po diaľnici. Veľmi obľúbené destinácie na jazdu s vodným skútrom sú Chorvátsko alebo Bulharsko. V oboch krajinách sú skútre hojne využívané a majú na každom pobreží vyhradené areály na jazdu.

Voľba je jasná – športový vodný skúter

Ak ste sa rozhodli skúter kúpiť, najlepšou voľbou je športový model. Pozor však na to, že so skútrom nemôžete jazdiť len tak. Musíte absolvovať kurz vodcu malého plavidla. Tento kurz sa dá robiť aj on-line a následne len zložíte skúšky. Jazdiť na skútri má povolené osoba staršia ako 18 rokov. Zabudnúť by ste nemali ani na poistenie a prihlásenie skútra na Štátnej plavebnej správe, kde dostanete evidenčné číslo. Vo výbere samotného skútra to budete mať ľahké. Ponuka je široká a svoj vysnívaný skúter nájde naozaj každý. Medzi favoritov patria vodné skútre Sea-Doo. Veľmi dobrú stabilitu a vysokú rýchlosť dosahujú skútre BRP Sea-Doo RXT-X 300, ktoré patria medzi najpredávanejšie modely. Nie je sa čomu diviť, keďže ide o odľahčený model, ktorý priam sám kĺže po vodnej hladine. Zároveň vás systém Ergolock udrží aj na rozbúrenom mori. Sea-Doo je skrátka špička medzi skútrami, prakticky všetky typy Sea-Doo skútrov sú vhodné na jazdu po sladkovodných tokoch a tiež po mori. Vodné skútre sa dajú zakúpiť v kamenných i v internetových obchodoch.

 

 

You may also like