Vonkajšie žalúzie a ich bezprostredné výhody

by redakcia kankan
0 comment

Vonkajšie žalúzie sa zväčša požívajú najmä v zahraničí, avšak čoraz viac slovenských domácností siaha taktiež po týchto žalúziách, a to hneď z viacerých dôvodov. Vonkajšie žalúzie sa dodávajú z rôznych štýlových prevedeniach a materiáloch, ktoré sú schopné poskytnúť rôznu úroveň súkromia. Ak sa teda rozhodnete pre hrubší materiál, môžete ich využívať pokojne aj po celý deň a zároveň si vychutnať príjemnú atmosféru bez toho, aby vás niekto v okolí vyrušoval. Pýtate sa, aké sú ďalšie benefity vonkajších žalúzií?

Elegantné riešenie, ktoré oceníte z hľadiska vysokej bezpečnosti i ľahkej údržby

Či už chcete jednoduché tieniace riešenie na blokovanie nepriaznivých UV lúčov slnka alebo plnohodnotnú možnosť ochrany pred silným vetrom a dažďom, určite aj vy nájdete riešenie, ktoré bude vyhovovať vám a vašim preferenciám. Umiestnenie elegantných žalúzií na okná alebo na akýkoľvek otvorený priestor okolo terasy či pergoly môže úplne zmeniť vzhľad interiéru, resp. exteriéru. Farby a textílie vonkajších žalúzií môžu ladiť s farebnou schémou vášho domu a dodať mu tak osobitý štýl a veľkoleposť. Môžete si zvoliť vonkajšie tienenie vyrobené z čistého alebo laminovaného polyesteru, vinylu, plátna a hliníka, no taktiež si zvoliť spôsob ovládania.

Čo stojí za zmienku je fakt, že vonkajšie žalúzie môžu pomôcť ochrániť okná pred vonkajším poškodením, ba dokonca aj prachom. Pokiaľ bývate na dedine či mieste, kde je zvýšený výskyt hmyzu, vonkajšie rolety dokážu zabrániť vstupu nežiaduceho hmyzu alebo škodcov do vášho domova, pričom údržba je veľmi jednoduchá a bezproblémová.

Pergola? Jednoznačne áno!

Bioklimatické pergoly majú naklápacie strešné lamely, vďaka ktorým môžete ovplyvňovať zatienenie pod pergolou aj cirkuláciu vzduchu. Ich výhodou je tiež možnosť zabudovaného LED osvetlenia a screenových roliet pre tienenie z bokov, vďaka čomu si prídu „na svoje“ aj nároční zákazníci. Hliníkové pergoly sú skvelou voľbou pre tých, ktorí radi trávia väčšinu času na záhrade či terase, no zároveň túžia po príjemnom tieni a komforte v akomkoľvek počasí či ročnom období.

You may also like