Moto topánky nie sú len na parádu

by redakcia kankan
0 comment

Jazdec na motorke vyzerá naozaj skvele vďaka silnému stroju. Ak k motorke pridáme moto kombinézu, aerodynamickú prilbu a topánky, tak je efekt znásobený. Pozor však na to, že motorkárske oblečenie nie je len na parádu. Malo by v prvom rade chrániť jazdca pri prípadnom páde z motorky alebo pri kolízii.

Každý kus oblečenia na motorku má svoju funkciu

Väčšina motorkárov by si nesadla na motorku bez koženého moto oblečenia alebo prilby. Niekedy však podcenia výber moto topánok, ktoré sú rovnako dôležité ako zvyšok výstroja. Prilby na motorku chránia hlavu, kombinéza alebo nohavice s bundou telo a topánky chodidlo. Je síce pravda, že pri páde z motorky to podľa štatistík najťažšie schytáva hlava, ale nohy sú atakované počas celej jazdy. Je zaujímavé, že motorkári sa obávajú zlomenín, otrasu mozgu alebo odrenín na tele a neobávajú sa o svoje chodidlá. Práve chodidlá sú pri jazde na motorke vystavené invázii kamienkov, otrasom počas jazdy po zvlnenom teréne a zároveň trpia v chladnom alebo príliš teplom počasí. Preto nezabudnite, že aj vaše nohy si zaslúžia nielen dobre vyzerajúce, ale hlavne bezpečie garantujúce moto topánky.

Výber moto topánok podriaďte štýlu jazdy

Počas kúpy moto topánok sa zamyslite, ako často a po akom teréne jazdíte. Ak je vaša jazda agresívna, milujete ťažký terén a jazdíte takmer denne, budete potrebovať topánky s maximálnou ochranou. Tento typ obuvi na motorky býva vyšší, aby ochránil členky a lýtka. Overte si aj to, či má topánka vo vnútri všité ochranné prvky (chrániče, oceľové zosilnenie). Myslite aj na komfortný pocit počas jazdy v daždi, a preto preferujte moto topánky z vodovzdorných materiálov. Pre jazdcov, ktorí často jazdia na veľmi dlhé výlety sú dobrou voľbou cestné topánky, ktoré sú pohodlnejšie a zároveň im neprekážajú výkyvy počasia. Fanúšikovia adrenalínu by si mali kúpiť športové moto topánky určené pre agresívnu jazdu. Športové moto topánky tlmia nárazy, chránia prsty, členky aj lýtka, sú odľahčené a odolávajú odratiu pri páde. Pretekári, či už rekreační, alebo profesionálni, nemôžu zvoliť iné ako motokrosové topánky. Motokrosová obuv poskytuje maximálnu ochranu celej nohe. Tieto topánky sú tvarované tak, že sa do nich nedostanú kamienky a ani bahno pri akokoľvek rýchlej jazde po lesnom teréne. Vo všetkých exponovaných častiach topánky sú vložené zosilnené ochranné vrstvy. Iste vás bude zaujímať aj cena jednotlivých modelov. Preto vám odporúčame kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline, kde nájdete veľký výber moto topánok, oblečenia a iného príslušenstva pre motorkárov.

 

 

You may also like