Na čo pri starostlivosti o drevo nezabúdať

by redakcia kankan
0 comment

Údržba drevených povrchov v zásade nie je vôbec náročná, pokiaľ pri nej vsadíte na kvalitné a vhodne zvolené produkty. Praktické inšpirácie aj tip na overenú online drogériu nájdete v našom najnovšom článku.

Aké využitie majú oleje a laky na drevo?

Za účelom údržby podkladov z dreva možno siahnuť po rôznych druhoch prípravkov, ktorých hlavným účelom je poskytnúť drevu ochranu pred pôsobením okolitého prostredia. Zatiaľčo niektoré z nich sú určené do vnútorného prostredia, ďalšie si nájdu využitie v exteriéri. Napríklad polyuretánový lak na drevo sa používa pri starostlivosti o parkety, podlahy, korok alebo drevený nábytok v interiéri, kým vhodnejšiu voľbu do exteriéru predstavujú syntetické laky, s ktorými možno natierať drevené ploty, terasy, altánky alebo záhradný nábytok z dreva.

Popri lakoch sa pri starostlivosti o drevené prvky vo vašej domácnosti dá spoľahnúť tiež na kvalitný olej na drevo, ktorý slúži v prvom rade na zvýraznenie prirodzeného vzhľadu objektov z dreva a zároveň ich chráni tak pred znečistením, ako aj poveternostnými vplyvmi. Jednotlivé oleje sú dostupné buď v bezfarebnej verzii alebo vo farebných odtieňoch teak, palisander, dub, mahagón a iné. V tejto kategórii natrafíte na oleje určené na impregnáciu povrchov prichádzajúcich do styku s potravinami, či už máme na mysli kuchynské dosky alebo drevené stoly. Na ochranu terás zas poslúžia terasové oleje a nájdu sa tiež oleje určené na ošetrovanie dreva v saune alebo dokonca vodných plavidiel s dreveným povrchom.

Kde sa dajú zakúpiť prípravky na údržbu dreva?

Uvedené produkty využívané za účelom starostlivosti o drevené povrchy, ako aj ďalší sortiment zahŕňajúci parfémy, kozmetické prípravky alebo farby na stenu, máte k dispozícii v ponuke online drogérie Bugy. Na slovenskom trhu pôsobí už vyše 20 rokov a popri internetovom obchode prevádzkuje tiež kamenné predajne v mestách Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a tiež v obci Zákamenné. Drvivá väčšina tovaru drogérie je dostupná skladom a teda doručiteľná prostredníctvom kuriérskej služby už v priebehu 48 hodín. Pre stálych a registrovaných zákazníkov e-shopu Bugy.sk sú navyše pripravené lákavé a objemové zľavy, vďaka ktorým sa dá pri každom nákupe ušetriť.

You may also like