Nenáročná turistika k slovenským hradom a zámkom

by redakcia kankan
0 comment

Malá krajina strednej Európy, ktorá sa môže pýšiť bohatým dedičstvom historických pamiatok – naše Slovensko. Pre všetkých, ktorí chcú objavovať záhady minulosti, no nemajú v pláne namáhavé výstupy, je naša krajina ideálnou destináciou. Turistika k hradom a zámkom je nenáročná a prináša jedinečnú príležitosť pozrieť si tieto historické poklady zblízka.

Bojnický Zámok

Bojnický zámok leží na kopci nad malebným mestečkom zvaným Bojnice. Je považovaný za jeden z najkrajších v Európe. Má nádherné nádvorie, rozľahlé parky, záhrady a jazierko. Toto všetko ho robí  ideálnym miestom pre nenáročnú turistiku. V expozícii hradu vás poteší veľa zachovaných kúskov nábytku, ktoré vás prenesú do rozprávky. Ak vám nebude prehliadka hradu stačiť, zoberte turistické topánky a prejdite sa po miestom ZOO.

Trenčiansky Hrad

Nad mestom Trenčín sa pýši spanilý Trenčiansky hrad. Ponúka jedinečné panoramatické výhľady na mesto, ale aj na okolitú krajinu. V hradnej veži sa nachádza Vlastnícke múzeum, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii hradu. Na hradnom nádvorí sa počas hlavnej sezóny konajú rôzne kultúrno-historické podujatia. Nechajte sa sprievodcom vtiahnuť do miestnej legendy o nešťastnej láske a užite si aspoň na okamih pocity ako v romantickom filme.

Hrad Červený Kameň

Červený Kameň je hrad nachádzajúci sa v Malých Karpatoch. Jeho impozantná architektúra a pútavé expozície sú ideálnym miestom pre turistov. Z hradných múrov sa nám naskytujú úchvatné výhľady, ktoré sú na fotografovanie priam ako stvorené. Hrad Červený kameň ponúka pre každého niečo. Prehliadkové okruhy vedúce cez hradné priestory môžete okoreniť návštevou pivníc. Cez hrad vedie veľa schodov, čo znamená, že turistická obuv je dôležitý doplnok na prehliadku.

Kaštieľ Betliar

Turistika na Kaštieľ Betliar, nachádzajúci sa na juhu Slovenska, je cestou do srdca slovenskej kultúry a histórie. Môžete preskúmať interiér zámku, no aj jeho nádherný park, ktorý je ako stvorený na menšiu túru. V zachovaných zbierkach sa nachádzajú skvosty z historických bytových doplnkov, exotické trofeje a ohúria aj nádherne zariadené spálne grófov.

Spišský Hrad

Jeden z najväčších hradných komplexov v Európe, zapísaný do zoznamu UNESCO – Spišský hrad. Pre turistov ponúka nielen pohľady do minulosti, ale aj výhľady do okolitej krajiny. Ľahko zvládnuteľná túra, počas ktorej je pánska a dámska turistická obuv zárukou pohodovej chôdze, vás vtiahne do svete histórie a krásnej prírody. Ponorte sa do príbehov minulosti a spoznajte všetky krásy slovenských hradov.

 

You may also like