Guma na cvičenie: Skladná, lacná a variabilná pomôcka na cvičenie

by redakcia kankan
0 comment

Radi cvičíte, ale často cestujete a máte malý byt? Ak chcete cvičiť doma alebo na cestách, nemusíte si kupovať drahé a objemné športové zariadenia. Nemusíte ani míňať peniaze na návštevu fitnescentra. Stačí vám jedna jednoduchá, ale účinná pomôcka, ktorou je guma na cvičenie.

Ako vyzerajú gumy na cvičenie?

Guma na cvičenie je elastický pás, ktorý sa dá natiahnuť, skrútiť alebo zviazať rôznymi spôsobmi. Gumy na cvičenie sa vyrábajú z flexibilných materiálov, napríklad z latexu, gumeného vlákna alebo textilu. Líšia sa podľa hrúbky, šírky, dĺžky a farby. Tieto parametre ovplyvňujú stupeň odporu, ktorý guma poskytuje pri cvičení. Čím je guma hrubšia, užšia, kratšia alebo tmavšia, tým je odpor väčší a cvičenie náročnejšie. Gumy na cvičenie sa dajú kúpiť samostatne alebo v sade, ktorá obsahuje gumy s rôznym odporom. Vďaka súprave gúm dosiahnete pri cvičení rovnaký efekt ako keď používate činky.

Ako sa dá s gumami cvičiť?

S gumami na cvičenie sa dá cvičiť rôznymi spôsobmi. Môžete trénovať celé telo alebo sa zamerať na konkrétne partie ako sú ruky, nohy, brucho a zadok. Cvičiť je možné s vlastnou váhou alebo s pomocou stoličky či steny. Pri posilňovaní sa gumy využívajú hlavne pri realizácii klikov, drepov, výpadov, príťahov a zdvihov.  Počas každého tréningu je dôležité dodržiavať správnu techniku a dýchanie. Musíte kúpiť gumy podľa vašej fyzickej kondície a tiež cieľov, ktoré chcete cvičením dosiahnuť. Pre cvičenie s gumou je neodmysliteľnou pomôckou podložka na cvičenie.

Aké sú výhody gumy na cvičenie?

Nielen cena je to, čo robí z gumy na cvičenie veľmi obľúbenú pomôcku pre kardio a silový tréning. Odporové gumy majú tieto výhody:

  • Guma na cvičenie sa dá ľahko zložiť a uložiť do zásuvky, tašky alebo kufra. Je to ľahká a skladná pomôcka, ktorú si môžete so sebou vziať kamkoľvek.
  • Guma na cvičenie je cenovo dostupná pomôcka, ktorú si môže dovoliť každý. Je ju možné kúpiť v športových obchodoch alebo na internete v e-shope inSPORTline. Guma na cvičenie je tiež dlhodobá investícia, pretože sa neopotrebuje a nezničí sa.
  • Guma na cvičenie je variabilná pomôcka, ktorú si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb a preferencií. Guma je tiež efektívna pomôcka, ktorá vám pomôže posilniť svaly, zvýšiť flexibilitu, zlepšiť držanie tela, spaľovať kalórie a podporiť celkové fyzické zdravie.

Čo odporúčame k odporovej gume dokúpiť?

Ak chcete ešte viac rozšíriť a obohatiť svoj domáci tréning, môžete si dokúpiť aj iné športové pomôcky, ktoré sa dajú kombinovať s gumami na cvičenie. Medzi také pomôcky patria napríklad činky a kettlebell, podložka na cvičenie, fitlopta, balančná podložka, medicinbal, stacionárne bradlá alebo švihadlo.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like