Inovácie v oblasti lepiacich pások. Čo je nové na trhu? 

by redakcia kankan
0 comment

Inovatívne riešenia, ktoré uľahčujú a zlepšujú proces maskovania, balenia, tesnenia, ochranu povrchu či tlmenia v oblasti používania lepiacich pások a obalového materiálu, pribúdajú zo dňa na deň. 

Obalový materiál slúži najmä na ochranu produktov pri preprave a manipulácii. Lepiace pásky sa využívajú na rôzne účely, ako napríklad balenie, farebné značenie či eliminácia kĺzavosti. Aj v tomto smere je čoraz populárnejšie využívanie ekologických a recyklovateľných materiálov a inovatívnych technológií, ktoré zlepšujú funkčné vlastnosti lepiacich pások a robia ich ohľaduplnejšími k životnému prostrediu.  

Lepiace pásky a obalový materiál ako súčasť inovácií. Na čo sa môžete tešiť? 

Kedysi si väčšina z nás pod pojmom lepiaca páska predstavila priehľadnú alebo papierovú lepiacu pásku, ktorá slúžila najmä na balenie či drobné opravy predmetov. Aktuálne je ponuka na trhu viac ako pestrá. 

Lepiace pásky sa využívajú v rôznych odvetviach. Nezaobídu sa bez nich klampiari pri lepení strešných fólií, elektrikári pri izolovaní elektroinštalácií či maliari pri maľovaní interiérov a exteriérov. Lepiace pásky sú tiež neodmysliteľnou súčasťou domácností, kde sa využívajú na rôzne účely. 

Z tohto dôvodu sa výrobcovia snažia viac využívať ekologické a recyklovateľné materiály, eliminovať využívanie plastov a škodlivé látky nahrádzať biodegradovateľnými. Samozrejme, kľúčová zostáva kvalita, ktorá ide ruka v ruke s pevnosťou a odolnosťou, v dôsledku čoho sa využívajú inovatívne technológie. 

Lepiace pásky sa dajú aplikovať na rôzne povrchy. V závislosti od konkrétneho typu musia odolávať mechanickému poškodeniu, slnečnému žiareniu, vlhkosti či chemickým látkam. Alebo, naopak, musia sa dať ľahko odstrániť bez poškodenia povrchu, na ktorom sú aplikované. Napríklad krepová páska s fóliou sa využíva pri maľovaní interiérov a je kľúčové, aby dobre držala, zároveň sa dala ľahko odstrániť a nezanechala po sebe stopy.

Okrem toho je dôležité, aby sa obalový materiál i lepiace pásky ľahko, jednoducho a rýchlo aplikovali, teda boli maximálne funkčné a praktické. 

You may also like