Na lodi nuda nehrozí. Tipy, ako sa zabaviť počas plavby

by redakcia kankan
0 comment

Prvá plavba na mori sa spája s otázkami, ako sa počas plavby budete cítiť a či sa nebudete nudiť. Na plavbu sa poriadne pripravte a zbaľte si so sebou športové i iné pomôcky, vďaka ktorým sa dokážete zabaviť. Čo všetko sa dá na jachte robiť vám radi prezradíme. Inšpirujte sa našimi návrhmi.

Aktivity pre lenivcov

Niektorí ľudia majú predstavu o dovolenke na jachte jasnú. Kúpia lode na predaj alebo si ich prenajmú a následne sa venujú len  relaxu. Na takejto dovolenke nie je nič zlé. Ak ste celý rok tvrdo pracovali a potrebujte vypnúť, pokojne si doprajte iba opaľovanie a plávanie v mori. Na lodi sa skvele oddychuje pri knihe, dobrej hudbe alebo pri rozhovoroch s pohárikom šumivého vínka.

Aktivity pre športovcov

Jachty na predaj nie sú priestorovo veľké, no dajú sa na nich vymyslieť aktivity aj pre športovcov. Minimálne plávanie si doprajte každý deň. Po zakotvení v prístave sa môžete vybrať na pláž a prenajať si vodné atrakcie. Obľúbené je člnkovanie, vodný bicykel a surfovanie. Na pokojnejšej morskej hladine vyskúšajte paddleboarding.

Aktivity pre dobrodruhov

Dobrodružné povahy ocenia viac adrenalínové aktivity. K väčšiemu plavidlu ako je katamarán je možné pripevniť a celú plavbu využívať vodný skúter. S vodným skútrom dokážete prebádať celé pobrežie a každé jeho opustené zákutie. Pre partiu ľudí je možnosťou nafukovací motorový čln. Je určený pre viac ľudí. S člnom sa doplavíte na neprístupnú pláž a iné zaujímavé miesta. Nielen morská hladina ponúka adrenalín. Potápanie či šnorchlovanie dokáže vhnať adrenalín do žíl. Skutočne vrcholným zážitkom pre dobrodruhov je možnosť vlastnoručného kormidlovania. Bohužiaľ kormidlovať loď na mori môžete len s kapitánskym preukazom a vo vnútrozemí s preukazom vodca malého plavidla.

Aktivity pre gurmánov

Jachty i katamarány majú pomerne dobre vybavenú kuchyňu. Na lodi si môžete pripravovať jedlo, na palube grilovať. Agentúry ponúkajú i možnosť prenájmu kapitána s kuchárom. V prípade, že máte na dovolenku väčší budget, využite túto možnosť. Gurmánske zážitky si užijete nielen na lodi. Po zakotvení ochutnávajte miestne špeciality. Každý prístav a mestečko vás prekvapia novými chuťami i receptúrou jedál.

 

 

You may also like