Ako na rozšírené kožné póry

by redakcia kankan
0 comment

Rozšírené kožné póry sú častým estetickým problémom, ktorý trápi množstvo ľudí na celom svete. Aj keď sa pórov nezbavíte môžete ich zmierniť a tým pádom znížiť ich viditeľnosť a aj obmedziť výskyt čiernych bodiek. Poradíme vám pár spôsobov ako zväčšené póry zmenšiť.

Čo sú kožné póry?

Kožné póry sú pre pokožku dôležité. Cez póry koža dýcha a aj vylučuje kožný maz, ktorý sa následne rozprestrie po celej pleti. Problém nastáva ak je tvorba kožného mazu zvýšená. Nadbytok mazu spolu s nečistotami a odumretými kožnými bunkami upcháva a rozširuje póry čo sa prejavuje čiernymi bodkami na pleti, … áno ide o čierne bodky na nose, čele alebo brade, ktorých sa chcete zbaviť.

Na odstránenie čiernych bodiek môžete použiť rôznu kozmetiku alebo môžete vyskúšať domáce prírodné kúry, ktoré póry prečistia a aj ich stiahnu.

Sóda bikarbóna

Sódu bikarbónu máte istotne doma. Používa sa nie len v kuchyni ale aj na čistenie rôznych predmetov v domácnosti. Pokojne ju môžete použiť aj na pleť. Zmiešajte sódu bikarbónu s vodou tak aby vznikla jemná pasta. Pastu rozotrite na pleť a nechajte pôsobiť cca 10 minút. Po ich uplynutí masku zmyte chladnou vodou. Sóda bikarbóna pleť nie len vyčistí ale aj stiahne póry.

Citrónová šťava

Šťavu z citróna môžete použiť na vyčistenie pleti a stiahnutie kožných pórov v kombinácii s inými zložkami.

  • Vaječný bielok – oddeľte bielok od žĺtku a kvapnite doň pár kvapiek šťavy z citróna. Zmes poriadne premiešajte a naneste na pleť. Masku nechajte na pokožke zaschnúť a po pár minútach ju zmyte studenou vodou.
  • Ananás – zmiešajte 1 dcl šťavy z ananásu so šťavou z ½ citróna. Zmes poriadne premiešajte a naneste si ju na pleť. Môžete namočiť do zmesi handričku a priložiť ju na problémové miesta. Nechajte pôsobiť 5 minút a následne umyte pleť studenou vodou.

Bylinky

Bylinky sú výborné pre zdravie, pomáhajú v boji s množstvom chorôb a môžete ich využiť aj na stiahnutie kožných pórov. Medzi tie najúčinnejšie patria aloe verakamilky. Uvarte odvar z týchto byliniek a pomocou vatového tampónu ho nanášajte na pleť.

You may also like