Čarovné farebné kombinácie s kriedovými farbami na drevo

by redakcia kankan
0 comment

Skúšali ste v minulosti farbiť drevo, drevený nábytok či podlahu, ale výsledok bol viac ako mizerný? Dôvodom mohli byť zle zvolené farby. Niektoré farby potrebujú ako základ lak, iné je treba naniesť viackrát. No existujú farby na drevo, ktoré natriete na povrch a práca je hotová. O aké farby ide? O kriedové farby na drevo. Vyčarujte nádherné farebné kombinácie a zmeňte nábytok, dvere či okná na nepoznanie.

Najlepšie kriedové farby na drevo – dokonalý výsledok

Čo očakávate od farby na drevo? Mnohí by odpovedali, že rýchlu aplikáciu, odolnosť a peknú pigmentáciu. Všetky tri vlastnosti spĺňa kriedová farba na drevo značky Frenchic. Neexistuje lepšia farba na drevené povrchy pre vaše projekty, ktoré plánujte doma vytvoriť. S kriedovou farbou Frenchic dokážete behom pár hodín zmeniť povrch dverí, nábytku, podlahy alebo okien na nepoznanie. Tieto farby sú určené na všetky interiérové drevené povrchy. Po celom svete sú hodnotené ako najkvalitnejšie.

Pri aplikácii kriedovej farby na drevo bude pre vás práca zábavou a nie trápením. Prvým krokom je očistenie a odmastenie dreva. Samozrejme, že ak ide o popraskané drevo či o drevo, ktoré bolo pred tým farbené, musíte starý náter zoškrabať, vybrúsiť a až následne farbu naniesť. Na dokonalú zmenu farebného odtieňa stačia dve tenké vrstvy kriedovej farby. S natieraním nábytku vám môže pomôcť aj vaše dieťa.

Kriedové farby Frenchic sú netoxické, neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé látky a nezapáchajú. Po dozretí farby, ktoré trvá približne 3 týždne, je farba spevnená a vydrží bez známok degradácie niekoľko rokov.

Unikátne kriedové farby na drevo – sýte a pestré farby

Všetky vymenované vlastnosti kriedovej farby na drevo sú ešte znásobené tým, že ide o farby s krásnou sýtosťou a matným finišom. Voskové zložky vo farbe spôsobujú, že po natretí je povrch nádherné lesklý a žiarivý. Kriedové farby na drevo sa dajú zakúpiť vo všetkých trendových farbách, ktoré sú momentálne v interiérovom dizajne preferované.

Vyberte si neutrálnu béžovú farbu, ktorá sa hodí na zrenovovanie nábytku v spálni. Do detskej izby zvoľte béžovo ružovú farbu. Zmeňte nudnú detskú stoličku na cukríkový kúsok! Fialová kriedová farba na drevo je ideálna na dotiahnutie detailov. Hodí sa na natretie menších kúskov nábytku, ktoré sa po nafarbení zmenia na originálnu dekoráciu. Nikdy z módy nevyjde čierno biela kombinácia. Kúpte matnú bielu a čiernu kriedovú farbu na drevo a premaľujte podlahu v zimnej záhrade.

Kriedová farba a impregnácia – neporaziteľná kombinácia

Kriedové farby na drevo sú dostatočné stabilné, ale napriek tomu odporúčame aplikovať extra ochranu, ktorá po renovácii nábytku zabezpečí trvácnosť farby. Impregnácia dreva je dôležitá hlavne na plochách, ktoré sú vystavené nadmernej záťaži. Ide napríklad o kuchynskú dosku, schodisko či podlahu. Na ochranu týchto povrchov slúži vodný lak, ktorý sa v jednej až dvoch vrstvách aplikuje špongiou na vyschnutý povrch nafarbeného dreva. Impregnácia dreva je zárukou trvácnosti farby, ktorá odolá mechanickému poškodeniu a ochráni farbu po dlhé roky.

 

You may also like