Drevené podlahy sú jedinečné – ako sa o drevenú podlahu správne starať

by redakcia kankan
0 comment

Drevené podlahy sú nepochybne krásnym a trvanlivým prvkom v domácnosti, ktorý prináša do miestnosti prirodzený a teplý pocit. Podlahy z dreva sú nielen estetickým prvkom, ale aj investíciou do krásy vášho domova. Pravidelne ich udržujte, aby ste zachovali prirodzený lesk a charakter. Drevené podlahy sú jedinečné a zaslúžia si vašu pozornosť a starostlivosť.

Drevená podlaha – podlaha s charakterom

Drevené podlahy pridávajú do domácnosti jedinečný a teplý vizuálny dojem. Ich prírodný vzhľad a variabilita v textúre a farbách umožňujú prispôsobiť podlahu osobnému štýlu. Podlahy z dreva sú pevné a majú schopnosť odolávať mnohým náročným podmienkam. Správne ošetrené drevené podlahy vydržia desaťročia, čím sú dlhodobou a udržateľnou investíciou. Na ošetrenie týchto podláh slúžia vosky na drevo, niektoré z nich majú aj dezinfekčný účinok.

Drevené podlahy sú cestou k zdravšiemu prostrediu v domácnosti, pretože neuchovávajú prach a alergény tak, ako to môže robiť koberec. Sú ideálnou voľbou pre alergikov a citlivých ľudí, ktorým prekážajú iné materiály.

Drevné podlahy – prečo ich renovovať

Dajte aj starej drevenej podlahe šancu! Renovácia je ekonomicky efektívnejšia voľba než úplná výmena podlahy. Náklady na renováciu sú často nižšie a zároveň si môžete ponechať originálnu podlahu, čím ušetríte aj prírodné zdroje. Podlahu môžete len prebrúsiť, zatmeliť a navoskovať, ale zmeniť sa dá tiež jej farba.

Drevená podlaha – pravidelná údržba

Pravidelné čistenie podlahy odstráni nečistoty a prach, ktoré by mohli poškodiť povrch. Chráňte podlahu pred ostrými predmetmi a zbytočným trením, aby ste minimalizovali možnosť poškodenia. Celý povrch podlahy vizuálne kontrolujte. Menšie poškodenia sa odstraňujú jednoduchšie, časom by mohli prerásť do väčších problémov.

Najvhodnejšie na ošetrenie drevených podláh sú vosky na drevo. Vosk na drevo na podlahe vytvorí prirodzený lesk a zároveň chráni drevo pred vlhkosťou a mechanickým poškodením. Drevo sa nebude rozťahovať či deformovať. Vosky navyše dodajú drevu lesk a jemný farebný tón.

Pred aplikáciou vosku je dôležité dôkladne očistiť podlahu prípravkami určenými na drevené podlahy. Potom vosk nanášajte rovnomerne pomocou štetca alebo mopu. Nechajte vosk poriadne vstrebať. Zvyčajne na bežné ošetrenie stačí jedna vrstva vosku, ale v prípade nutnosti môžete po 30 minútach naniesť ďalšiu vrstvu. Vosk schne približne hodinu, počas ktorej by ste na podlahu nemali stúpať.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

You may also like