Ako zariadiť spálňu s ohľadom na farby? Nechajte sa inšpirovať

by redakcia kankan
0 comment

Spálňa je miestom, kde by ste mali cítiť pokoj a útulnosť. Farby v tejto miestnosti môžu výrazne ovplyvniť pocity pohody a estetiky. Pri zariaďovaní spálne je kľúčové zvážiť vlastné preferencie a štýl. Trendy sa môžu meniť, ale dôležité je, aby ste sa v spálni cítili komfortne. Experimentujte s farbami a kombináciami pre vytvorenie vlastného spálňového raja.

Neutrálne tóny pre navodenie príjemnej atmosféry

V moderných spálňach dominujú neutrálne farby, ktoré vytvárajú pokojnú atmosféru. Tóny farieb ako sivá, béžová a hnedá sa často kombinujú a vytvárajú sofistikovaný vzhľad. Hladký nábytok bez dekorácií, steny a záclony v týchto odtieňoch vytvárajú elegantný a harmonický priestor. Keď vás neutrálne farby omrzia, nie je nič jednoduchšie, ako drevený nábytok zmeniť. Farba na drevo, najlepšie kriedová farba, sa ľahko nanášajú, super rýchlo schnú a výsledný farebný finiš je úžasný.

Modré spálne pre spánok ako v nebi

Modrá je farbou spojenou s pokojom a relaxáciou. Pastelové odtiene modrej, ako je svetlá morská modrá alebo nebesky modrá, sú ideálne pre vytvorenie pokojného prostredia. Použitie modrú farbu aj na stenách, kúpte prehozy na posteľ alebo štýlové modré dekorácie.

Teplé vintage farby a nádych minulosti

Ak túžite po vintage spálni, zvoľte teplejšie farby. Hnedá, orechová alebo morská zelená pridávajú priestoru pôvab i nostalgický nádych. Drevený nábytok v týchto farbách dodáva priestoru retro atmosféru, ktorá oživuje spomienky na minulé časy.

Svetlé farby pre milovníkov slobody

V malých spálňach môže svetlá paleta farieb vytvoriť ilúziu priestrannosti. Biela, svetlo šedá alebo svetlý krémový odtieň sa hodia k modernému štýlu a zároveň robia miestnosť vzdušnejšou. Použitie zrkadiel a ľahkých textílií dopĺňa efekt slobody a otvoreného priestoru.

Živé farby pre veselé akcenty

Živé farby dokážu vytvoriť dramatický efekt nielen v spálni. Zvoľte jeden kúsok nábytku alebo dekoráciu v sýtych farbách ako je bordová, žltá alebo smaragdová. Tieto farby pridávajú energiu a osobitý šmrnc do miestnosti. Pekne ladia s tmavým i bledým nábytkom. Vždy vytvoria kontrast, ktorý zaujme a vyčarí aj z jednoduchého priestoru trendovú miestnosť.

Elegantný monochromatizmus a luxusné kombinácie

Jednoduchý a elegantný spôsob, ako zariadiť spálňu, je zvoliť monochromatický štýl. Použite rôzne odtiene jednej farby na steny, nábytok a doplnky. Takáto kombinácia vytvára vyvážený a súdržný vzhľad bez rušivých kontrastov. Podobný efekt dosiahnete aj kombináciou bielej a čiernej alebo čiernej a zlatej. Čierna a biela kombinácia je vždy štýlová a elegantná. Tieto kontrastné farby môžu byť použité na posteľnej bielizni, kobercoch, stenách alebo nábytku.

Ružová a červená pre romantikov

Pre romantický vzhľad vašej spálne zvoľte odtiene ružovej farby alebo sýtu červenú. Uvedené farby pridávajú do spálne jemnosť a vášeň zároveň. Kombinácia svetloružovej s bielou a červenou vytvára romantický i moderný vzhľad.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

You may also like