MTC olej – rýchly zdroj energie nielen pre športovcov

by redakcia kankan
0 comment

Po intenzívnom športovom výkone je nutné nahradiť stratenú energiu, ktorú vám dodajú prírodné MTC oleje. Týmto spôsobom podporíte rýchlejšiu regeneráciu organizmu. MTC oleje sú vhodné aj pre ľudí, ktorí potrebujú v strave obmedziť príjem sacharidov. Konzumáciou MTC olejov zvýšite výkonnosť a upravíte telesnú hmotnosť do požadovanej normy.

MTC olej obsahuje všetky potrebné triglyceridy

Ešte ste o MTC oleji nepočuli? Zjednodušene povedané je MTC olej diétnym tukom, ktorý je kvalitným a zdravým zdrojom energie. MTC oleje konzumujú hlavne športovci, ktorí potrebujú rýchlo vyživiť svaly po náročnom výkone. Tieto oleje sa vyrábajú predovšetkým z kokosového oleja. Odporúčame vám siahnuť práve po produkte, na výrobu ktorého bol využitý kokosový olej a nie na varianty z kakaového či palmového oleja, ako napríklad kokosový MCT olej od Powerlogy.

MTC oleje obsahujú glycerol a množstvo mastných kyselín. Najčastejšie ide o kyseliny C8 a C10. Oproti klasickým tukom má MTC olej výhodu v rýchlej rozpustnosti vo vode a následnej vstrebateľnosti do organizmu. Konzumáciou MTC olejov dosiahnete zníženie hmotnosti bez toho, aby ste stratili objemovo na svalovej hmote. Práve z tohto dôvodu sú MTC oleje populárne medzi ľuďmi v objemovej fáze budovania svalov. Bonusom je, že po užití MTC oleja dosiahnete okamžitý pocit nasýtenia.

Pozor však na dávkovanie, ak s olejom len začínate. Mohli by ste si spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Odporúčaná dávka je maximálne 15 ml denne. MTC olej je možné konzumovať priamo t.j. si ho nalejte na lyžičku a vypite ho. Okrem toho môžete olej využiť pri varení, príprave šalátov alebo smoothie. V prípade, že ste fanúšikom keto stravovania, môžete skúsiť aj špeciálne combo – kávu s MTC olejom a ghee maslom.

Čo očakávať od účinkov MTC olejov

Zhrňme si všetky účinky MTC olejov pre lepšie pochopenie ich zdravotných benefitov:

  1. MTC olej vám pomôže zhodiť kilogramy pri redukčnej diéte bez trýznivých pocitov hladu.
  2. Nie je tukom, ktorý by vám zvýšil hladinu cholesterolu v krvi. Táto vlastnosť MTC oleja je daná tým, že sa dokáže v tele rýchlo zmetabolizovať.
  3. MTC olej zlepší vaše trávenie a funkciu čriev.
  4. Pre športovcov je MTC olej nielen energiou, ale tiež ochranou svalového aparátu. Váš výkon sa zlepší a tréningy môžete ešte viac zintenzívniť. Ruka v ruke s užívaním MTC olejov nastúpi zvyšovanie výkonu.

Poslednou skvelou informáciou je to, že si zlepšíte koncentráciu a schopnosť sústredenia.

 

 

You may also like