Nebaví vás športovať? Správna motivácia nakopne aj najväčšieho leňocha

by redakcia kankan
0 comment

Pri pohľade na športovcov len ticho závidíte a sami seba si predstavujete ako beháte, bicyklujete alebo dvíhate činky. Keď však nastane okamih pravdy a začína čas vášho tréningu, zrazu sa vám extrémne nechce. Všetko skončí tak, že namiesto cvičenia si pustíte film alebo sa venujete sociálnym sieťam. Ako predísť lenivosti a nájsť motiváciu na cvičenie?

Nájdite pohyb, ktorý vás bude baviť

Nasilu sa nútiť do športu, ku ktorému neinklinujete vedie skôr alebo neskôr k strate chuti k pohybu a motivácie. Nebojte sa vyskúšať viac druhov športu a sami zistíte, ktorý je ten pravý pre vás. Niekomu vyhovuje dynamika, iný má rád statické športy, niekto sa potrebuje poriadne spotiť a iný chce formovať svaly. Rôznorodosť dokážete dosiahnuť striedaním kardio cvičení s posilňovaním. Jeden deň si zabehajte, nasledujúci deň si dajte voľno a ďalší deň si zacvičte vo fitness parku. Perfektnou motiváciou sú kolektívne športy, pri ktorých sa navzájom podporíte. Ak však nemáte radi spoločnosť, môžete si pokojne zacvičiť aj doma. Zapnite si video tréning, kúpte si zábavné pomôcky na cvičenie a nezabudnite na pohodlné športové oblečenie. Všetko možné i nemožné pre športovcov nakúpite na stránkach e-shopu inSPORTline.

Progres vás nikdy neprestane baviť

Cvičiť každý deň tie isté zostavy bez viditeľného progresu vedie k demotivácii. Preto sa snažte svoje hranice neustále posúvať. Každý deň zabehnite o pár metrov navyše alebo si pridávajte závažie. Napredovanie a pokroky vám umožnia sledovať športové hodinky alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Pomocou aplikácií sa môžete spojiť s inými ľuďmi holdujúcimi športu a navzájom súperiť. Alebo sa spoľahnite na už spomínané hodinky či fitness náramky. Prostredníctvom hodiniek a náramkov sa dajú sledovať rôzne dáta. Napríklad prebehnuté kilometre, tepová frekvencia, spálené kalórie či čas strávený pohybom. Tieto údaje si môžete preniesť do telefónu a v prehľadnej tabuľke sledovať deň za dňom svoje športové výkony. Každý posun vpred oslávte a venujte si malý darček – nové tenisky, novú pomôcku na cvičenie alebo zdravú maškrtu.

Stanovte si reálne ciele a cvičte hlavne pre zdravie

Nie je nič horšie, ako si stanoviť nereálne ciele. Niekto si povie, že chce schudnúť za rok 20 kilogramov a keď sa mu to nepodarí, upadne do depresie a prestane sa cvičeniu venovať. Nastavte svoju myseľ tak, aby vás ani prípadné neúspechy neodradili. Nesledujte len viditeľné faktory, ako je napríklad spomínaná váha. Iste vás poteší i to, keď vyjdete po schodoch bez toho, aby ste sa zadýchali alebo sa zrazu začnete cítiť plní sily. To všetko pohyb dokáže – zlepší vašu kondíciu, podporí imunitu a zbaví vás stresu.

 

 

 

You may also like