Zabudnite na treking! Oveľa zábavnejšie sú výlety so štvorkolkou

by redakcia kankan
0 comment

Už vás nudí obyčajný treking, ale nechcete sa vzdať výletov do hôr? Adrenalín spolu s pôžitkom z prírodných scenérií zažijete aj zo sedadla štvorkolky. V posledných rokoch sa práve štvorkolky stali čoraz obľúbenejším spôsobom spoznávania hôr. Tieto terénne vozidlá vám umožnia prebádať odľahlé kúty lesov a vyskúšať rôzne akrobatické kúsky.

Čo môžete zažiť počas výletu na štvorkolke?

Výlety na štvorkolkách ponúkajú širokú škálu zážitkov pre každého. Môžete si vychutnať pokojné jazdy po lesných cestách, prekonávať náročné terény plné prekážok alebo sa vydať na adrenalínové výstupy do hôr. Na štvorkolke sa dostanete aj na miesta, ktoré by ste pešo dosiahli len s veľkým úsilím. Štvorkolka ako silné terénne vozidlo vám sprostredkuje výhľady a zábavu, akú ste doposiaľ nezažili. Okrem samotnej jazdy si môžete užiť aj krásnu prírodu a čerstvý horský vzduch.

Prečo je výlet do hôr na štvorkolke zábavnejší?

Výlety na štvorkolkách sú zábavnejšie a bezpečnejšie ako túry z viacerých dôvodov. Po prvé – štvorkolka vám umožňuje prekonať väčšie vzdialenosti v kratšom čase. Po druhé –  štvorkolky poskytujú väčšiu stabilitu a kontrolu v náročnom teréne, takže sa nemusíte báť, že spadnete a zraníte sa. Po tretie – štvorkolka umožňuje prepravovať so sebou batožinu, takže si nemusíte so sebou nosiť ťažký ruksak.

Samozrejme, že pri jazde na štvorkolke je dôležité dbať na bezpečnosť. Jazdite opatrne a zodpovedne, rešpektujte ostatných jazdcov a chodcov. Dbajte na ochranu životného prostredia. Ak nepatríte ku skúseným jazdcom, prvé výlety zrealizujte s inými jazdcami. Vždy používajte ochrannú prilbu.

Ako si vybrať štvorkolku na výlet do hôr?

Pri výbere štvorkolky na výlet do hôr je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Na adrenalínovejšiu jazdu, skoky, driftovanie a bahnenie sú ideálne športové štvorkolky can am . Na výlety vo dvojici si kúpte side by side štvorkolky. Ak patríte medzi nadšencov poľovníctva, odporúčame investovať do nákladnej štvorkolky s korbou pre uloženie výbavy. V horách vám dobre poslúži aj pracovná štvorkolka, ktorú po výlete využijete v záhrade. K pracovným štvorkolkám je možné pripojiť rôzne náradie a vďaka jej pomoci rýchlejšie pokosiť, očistiť chodníky alebo previesť materiál.

Štvorkolky sa stávajú čoraz populárnejšie a nahrádzajú iné typy terénnych vozidiel a dokonca traktory. So štvorkolkou sa zabavíte, zažijete vzrušenie, postaráte sa o domáce zvieratá, zveziete náradie a náklad alebo vytiahnete z lesa drevo. Overte si, aká štvorkolka vyhovuje vašim požiadavkám a zostavte si vlastný model na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like