Ako spoznať dobré letné pneumatiky?

by redakcia kankan
0 comment

Výber správnych letných pneumatík je dôležitý pre bezpečnú jazdu a pneumatiky dokážu tiež ušetriť peniaza na palivo vďaka nízkemu valivému odporu. Dobré pneumatiky vám zaručia optimálnu priľnavosť na ceste, kratšiu brzdnú dráhu a lepšiu kontrolu nad vozidlom v rôznych podmienkach.

Parametre kvalitných letných pneumatík

Kvalitné letné pneumatiky nepatria medzi lacné pneumatiky, ale ponúkajú výhody, ktoré znižujú riziko nehodovosti. Dôležitá je primeraná brzdná dráha na mokrej aj suchej vozovke. Pri výbere pneumatík si všímajte hodnotenia v rámci bezpečnej jazdy na vlhkej vozovke. Dobré pneumatiky by mali mať optimálnu priľnavosť na rôznych povrchoch vozovky vrátane mokrého a suchého asfaltu. Musia poskytnúť stabilitu v zákrutách.

Voči aquaplaningu automobil ochránia pneumatiky s hlbokým členením a systémom drážok, ktoré odvádzajú z behúňa vodu. Pre komfortnú jazdu je dôležitá tiež hlučnosť pneumatík. Overte si hodnoty hlučnosti. Kvalitné pneumatiky kormoran vydržia niekoľko sezón, takže sa vám investícia do pneumatík vyplatí.

Bezpečné letné pneumatiky

Kvalitné letné pneumatiky a odľahčené hliníkové disky priamo ovplyvňujú bezpečnosť jazdy. Dobré pneumatiky chránia pred týmito rizikami:

  • Skrátia brzdnú dráhu
  • Zlepšia priľnavosť na vozovke
  • Zvýšia stabilitu v zákrutách
  • Zabránia aquaplaningu
  • Znížia hlučnosť jazdy

Tipy na 5 dobrých letných pneumatík

Continental PremiumContact 6 boli hodnotené ako vynikajúce počas jazdy na mokrej i suchej vozovke. Majú dobrú priľnavosť a pomôžu rýchlo brzdiť.  Michelin Primacy 4 budete zbožňovať pre nízku hlučnosť a komfortnú jazdu. Sú skvele hodnotené pri jazde na vlhkej vozovke. Pirelli Cinturato P7 sú stabilné a odolné, vydržia niekoľko sezón a na vozovke dobre priľnú. Bridgestone Turanza T005 patria medzi tiché pneumatiky s dlhou životnosťou. Goodyear EfficientGrip Performance 2 vás príjemne prekvapia, keďže priaznivo vplývajú na spotrebu paliva a majú veľmi krátku brzdnú dráhu.

Tipy na záver: Pravidelne kontrolujte tlak v pneumatikách. Pneumatiky by mali byť vymenené po 4-5 rokoch používania. Pri kúpe pneumatík sa obráťte na odborníka, ktorý vám pomôže vybrať tie správne pre vaše vozidlo a jazdný štýl.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like