Najlepšie golfové hodinky: Čo všetko dokážu?

by redakcia kankan
0 comment

Golfové hodinky sa v posledných rokoch stali neodmysliteľnou súčasťou výbavy mnohých golfistov. Ponúkajú širokú škálu funkcií, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu hru a užiť si ju naplno. Aké funkcie majú najlepšie golfové hodinky a čo všetko dokážu?

Golfové hodinky a sledovanie vzdialenosti

Na sledovanie vzdialenosti sa dajú využívať aj iné pomôcky, napríklad zameriavače. Avšak golfové hodinky sú kompaktnejšie a umožňujú nespustiť z rúk golfové palice. Jednoducho ťuknete do displeja a máte všetky informácie dostupné behom sekundy. Hodinky dokážu merať a zobraziť vzdialenosti na začiatok a koniec greenu v smere jamky a samozrejme tiež vzdialenosť k samotnej jamke. Zmerajú tiež vzdialenosť k prekážkam a bunkrom. To vám pomôže vybrať si správnu palicu pre danú ranu a zlepšiť presnosť vašich odpalov.

Najlepšie modely hodiniek majú veľkú vnútornú pamäť, v ktorej sa nachádza databáza tisícok golfových ihrísk po celom svete. Ak databázou nedisponujú, majú zabudovanú GPS navigáciu. Rýchlo sa zorientujete na ihrisku a nájdete cestu k jednotlivým jamkám. Táto funkcia je užitočná, ak hráte na ihrisku, ktoré poznáte len málo.

Golfové hodinky pre sledovanie hry a skóre

Hodinky dokážu automaticky sledovať vaše skóre a štatistické údaje, napríklad počet úderov na jamku, počet puttov a počet fairwayov. Neuniknú vám golfové loptičky, ktoré ste odpálili. Vďaka tejto funkcii získate cenné informácie, ktoré vám pomôžu definovať slabé stránky hry a zaistia herný pokrok. Najkvalitnejšie golfové hodinky dokážu sledovať váš výkon pomocou rôznych snímačov – akcelerometra a gyroskopu. Zaznamenajú vaše chyby v švihu, čím máte možnosť zlepšiť techniku.

Doplnkové funkcie golfových hodiniek

Golfové hodinky ponúkajú aj rôzne ďalšie funkcie, ktoré prispievajú ku komfortu hry. Medzi cenné funkcie patria:

  • Informácie o predpovedi počasia – dokážete zvoliť vhodné golfové oblečenie
  • Meranie počtu krokov a prejdenej vzdialenosti
  • Odpočet srdcovej frekvencie a vyhodnotenie spálených kalórií
  • Možnosť prehrávania hudba a spustenie fotoaparátu v mobile na diaľku
  • Prijímanie notifikácií – správy, emaily
  • Telefonovanie priamo cez hodinky

Aby vám golfové hodinky dobre slúžili…

Pri výbere golfových hodiniek je dôležité zvážiť vaše potreby a rozpočet. Ak ste začínajúcim golfistom, postačia vám hodinky so základnými funkciami, napríklad sledovaním vzdialenosti a sledovaním skóre. Ak ste skúseným golfistom, budete potrebovať hodinky s pokročilejšími funkciami, sledovaním výkonu a GPS navigáciou. Medzi najlepšie hodinky na trhu patria  Garmin Approach S70, Bushnell Neo Ion2 alebo Samsung Galaxy Watch Golf Edition.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like