Paddleboard – aktívny a zábavný oddych pri vode

by redakcia kankan
0 comment

Aj vám sa zdá, že celý svet prepadol paddleboardingu? Skoro pri každej vodnej nádrži na Slovensku, ale aj v zahraničí si okrem člnov alebo vodných bicyklov môžete požičať tiež paddleboard. V prípade, že si nechcete toto športové náradie požičiavať, poradíme vám, ako si vybrať vhodný paddleboard.

Paddleboarding je pre každého

Paddleboarding je veľmi zábavný šport, ktorý si nevyžaduje špeciálne zručnosti, ale dá poriadne zabrať celému telu. Paddleboard si môžete zakúpiť v rôznych verziách, existuje dokonca nafukovací paddleboard. Okrem ceny by ste sa mali pri jeho kúpe zamerať aj na iné parametre, aby bol pre vás pohyb na ňom maximálne pohodlný a bezpečný.

Veľkosť paddleboardu

Paddleboarding je individuálny šport, ale napriek tomu je možné samotné náradie využívať nielen na plavbu. Na paddleboarde môžete dokonca jazdiť spolu s deťmi alebo ho využívať na oddych či cvičenie na vodnej hladine. Podľa toho na aké účely ho budete využívať sa zamerajte na jeho veľkosť. Ak sa však rozhodnete pre náradie väčších rozmerov, rátajte s tým, že jazda na ňom bude oveľa náročnejšia. Na druhej strane sa na rozmernejších paddleboardoch jednoduchšie udržuje rovnováha. Paddleboardy všetkých typov a veľkostí nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

Konštrukcia paddleboardu

Už sme spomínali, že paddleboard môže byť pevný alebo nafukovací. Nafukovacie varianty uprednostňujú ľudia, ktorí majú menšie vozidlo a preferujú skladnosť. Na nafúknutie týchto paddleboardov je potrebné dokúpiť špeciálnu, vysokotlakovú pumpu. Nafukovacie náradie je síce lacnejšie, ale musíte dávať pozor, aby ste s ním nezavadili o ostrý kameň alebo vetvu stromu. Pevné paddleboardy je zložitejšie previesť k vode, ale sú odolnejšie a majú vyššiu nosnosť. Opadáva vám tiež nutnosť nafukovať náradie pred každou plavbou.

Modely paddleboardu

Podľa tvaru sa paddleboardy delia na rôzne typy, ktorých je na trhu nepreberné množstvo a neustále pribúdajú nové, keďže paddleboarding sa teší čoraz väčšej popularite. Pre rekreačného športovca sú najvhodnejšie dva modely – touring so širšou konštrukciou s ostrou špičkou v prednej časti a allround oválneho tvaru, ktorý je zárukou jednoduchej ovládateľnosti.

 

 

 

You may also like