Udrite si poriadne a vybite negatívnu energiu

by redakcia kankan
0 comment

Box nemusí prebiehať len v ringu. Kondičnému boxingu podľahlo v poslednom období veľa ľudí kvôli možnosti tréningu v pohodlí domova. Vybiť negatívnu energiu a zároveň sa poriadne vypotiť je cestou k odbúraniu stresu a k peknej postave. Základom pre kvalitný tréning je boxovacie vrece a boxerské rukavice. Viete, aké rukavice si vybrať?

Milión dôvodov prečo sa venovať boxu

Prestavte si, že vás niekto v práci nahneval a vy v sebe cítite zlosť. Stačí prísť domov a využiť na vybitie zlosti boxovacie vrece. Uvidíte, ako sa vám ihneď uľaví. Kondičnému boxovaniu sa môžu venovať muži i ženy. Nejde o tradičný box v ringu, ale o druh kardio cvičenia, ktoré vám pomôže schudnúť a spevniť postavu. Boxovanie je vlastne intervalový tréning, ktorým dokážete behom jedného tréningu spáliť veľké množstvo kalórií. Pri boxingu zapájate do pohybu celé telo. Rukami udierate, nohy sú neustále v pohybe a dostávajú tiež riadne zabrať pri každom kopnutí do boxovacieho vreca. Po tréningu je telo nastavené tak, že spaľuje ešte dlhé hodiny po cvičení. Boxovanie je tiež skvelým cvičením pre posilnenie kardiovaskulárneho systému. Pri kondičnom boxingu musíte dbať na zosúladenie všetkých častí tela, a preto sa zlepší vaša celková koordinácia. Pravidelný tréning sa odzrkadlí na komplet celej postave. Znamená to, že pri boxovaní zapájate do pohybu naozaj všetky svaly v tele. Boxovanie zmení vašu postavu na nepoznanie, budete mať viac sily a energie.

Ako vybrať boxerské rukavice

Veľkosť boxerských rukavíc je určená ich hmotnosťou. Čím je hmotnosť vyššia, tým sú rukavice väčšie. Ak vám veľkosť nesadne, je potrebné ruky dodatočne zabandážovať. Hmotnosť rukavíc sa udáva v unciach (skratka oz) a závisí od hmotnosti samotného boxera. Na trénovanie mimo ringu bez partnera sú určené boxerské rukavice s vyššou váhou. Napríklad pre dospelého človeka s váhou okolo 80 kg sú určené rukavice hmotnosti 14oz až 16oz. V prípade, že investujete do rukavíc vyššiu sumu, iste vás bude zaujímať ich životnosť. Najkvalitnejšie sú rukavice vyrobené z hovädzej kože a najlacnejšie z umelej. Znamená to, že ak nechcete do boxerských rukavíc investovať, kúpte si model z umelej kože, ale nečakajte od nich, že vám dlho vydržia. Strednou cestou sú rukavice z kombinácie hovädzej a umelej kože. Životnosť rukavíc predĺžite ich údržbou. Nikdy nesušte rukavice na radiátore a na ošetrenie vrchnej časti používajte prípravky na to určené Zapínanie rukavíc môže byť riešené šnúrkami alebo suchým zipsom. Čoraz viacej boxerov dáva prednosť suchému zipsu, ktorý je praktickejší. Hľadáte kvalitné rukavice za skvelé ceny? Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a zaručene si vyberiete.

 

 

You may also like