Autostan – pod hviezdami ako v luxusnom hoteli

by redakcia kankan
0 comment

Vďaka kempovaniu dokážete na dovolenke ušetriť veľké peniaze. Ubytovanie v kempoch vo vlastnom stane alebo v karavane vás vyjde omnoho lacnejšie ako nocľah v hoteli. Dokonca sa nemusíte vzdať komfortu. Stačí, aby ste klasický stan vymenili za stan postavený na streche vozidla t.j. za autostan.

Autostan je alternatívou karavanu alebo hotela

V prípade, že ste majiteľmi osobného vozidla, môžete sa vybrať na dovolenku kamkoľvek bez toho, aby ste museli vopred plánovať cestu alebo rezervovať izbu v hoteli. Ráno sa zobudíte, zbalíte si všetko potrebné, bicykel naložíte na nosiče bicyklov a môžete vyraziť tam, kam vás srdce bude ťahať. Samozrejme, že budete musieť niekde prespať. Máte dve možnosti -na strechu vyložíte strešné boxy, do ktorých naložíte stan a spacáky alebo si zaobstaráte autostan.

NÁŠ TIP: Ak cestujete aj s detmi určite odporúčame mať pre nich odrážadlo pre deti

Autostan resp. expedičný stan môžeme pokojne nazvať alternatívou za karavan. Najlepšie na cestovaní automobilom s autostanom je to, že keď sa vám niekde nebude páčiť, jednoducho sa presuniete o kus ďalej. Alebo môžete každú noc prespať v inom kempe či priamo v lese. Nebudete viazaní na rezervácie v hoteloch, nebudú vás otravovať susedia vo vedľajšej izbe a hlavne ušetríte balík peňazí, ktorý by vás stál pobyt v hoteli. Autostany sú určené pre každého, kto má rád slobodu, často cestuje a miluje dobrodružstvo. Autostan si však zamilujú aj rodiny s deťmi kvôli bezpečnosti a bohatému priestoru na spanie.

Prečo je kúpa autostanu výborný nápad

Autostan je vlastne strešný box, do ktorého je zložená konštrukcia stanu. S jeho postavením si poradí každý za pár minút. Vaše auto sa zrazu zmení na karavan a vy si budete môcť zo strechy vozidla užívať pohľady na divokú prírodu alebo podmanivé more. Práve toto je jeden z dôvodov, prečo čoraz viacej ľudí dáva prednosť autostanu pred klasickým stanom. Nielenže máte zo strechy krásny výhľad, ale ste aj v bezpečí pred lezúcim hmyzom alebo zverou. Autostany majú dostatočne pevnú konštrukciu, aby odolali silnému vetru a nepremokavá vrstva nedá šancu dažďu preniknúť do interiéru. Vďaka tomu, že stan nie je postavený na zem, ste chránení pred vlhkosťou alebo prízemným mrazom. V autostane sa budete cítiť ako v bavlnke, pretože je spodok stanu vybavený pohodlnými matracmi. V autostane väčších rozmerov sa dokáže vyspať štvorčlenná rodina, a to už sa veru investícia do expedičného stanu naozaj vyplatí.

 

 

 

 

You may also like