Rozťahovacia pohovka patrí do každého bytu

by redakcia kankan
0 comment

Snáď každý túži po obrovskej sedacej súprave do L či do U. Napadlo vás ale niekedy, že menší gauč vám dokáže ponúknuť ešte viac pohodlia?

Túžiť je jedna vec, dostať do bytu obrovské monštrum v podobe sedačky do L či U druhá. Nevojde sa kamkoľvek, a to, že sa vám ju podarí do bytu vtesnať ešte neznamená, že v ňom bude slúžiť ako má. Veľké sedačky potrebujú ešte väčší priestor a ten každý z nás nemá. Nemusíme si ale zúfať. Moderný gauč dokáže ponúknuť často ešte viac pohodlia. Nielen pri sedení, ale aj pokiaľ ho roztiahneme na spanie.

Malé pohovky sú v móde

Trendom dnešnej doby je odľahčený nábytok na drevenom podnoží či na kovových nožičkách. Je subtílnejší a táto „štíhla línia“ pristane aj pohovke. Klasický moderný gauč sa správa ako dizajnový solitér. Nesnaží sa zabrať všetko voľné miesto. Naopak sa honosí svojou úspornosťou.

Je malý, ale šikovný. Často ponúka rôzne zaujímavé funkcionality. Už nejde len o to, že strednú časť pohovky máte možnosť sklopiť ako stolík. Nájdete v ňom tiež priehlbiny na pohár s nápojom, vďaka ktorým sa vám nerozleje nápoj na gauč.

Komfortné spanie na pohovke

Rozťahovacia pohovka vás však prekvapí aj komfortom, ktorý vám ponúkne, ak sa nej chcete vyspať. Schválne si porovnajte, aký priestor na spanie ponúkajú tie najväčšie sedacie súpravy a aký zdanlivo malinká pohovka. Príliš malý priestor na spanie u veľkých L a U sedačiek často až šokuje. Priestor býva naviac veľmi ťažko obslúžiteľný a takmer naň nemáte šancu upevniť plachtu. Rozkladací gauč vie ponúknuť priestor na spanie omnoho štedrejší. Taký, že sa na ňom komfortne vyspia dve osoby alebo môže dokonca v malometrážnych bytoch slúžiť aj pre trvalé spanie. Na rozložený gauč sa jednoducho natiahne dokonca aj plachta.

Ako ochrániť pohovku, aby bola dlho čistá a ako nová?

Obvykle si kupujeme pohovky s textilným čalúnením. To je vhodné vždy naimpregnovať a podľa návodu impregnácie tiež obnovovať. Dlhodobo pôsobí nano impregnácia na textil. Tá dokáže zabrániť i tak fatálnemu znečisteniu, aké spôsobí napríklad červené víno. Do domácností s deťmi by mala byť impregnácia samozrejmosťou.

You may also like