Sardínia alebo Cyprus? Kedy a prečo navštíviť tieto nádherné ostrovy?

by redakcia kankan
0 comment

Sardínia a Cyprus sú nádherné ostrovy s bohatou históriou, kultúrou a pôvabnou prírodou, no každý z nich nám ponúka jedinečné zážitky. Rozhodnutie, ktorý z nich navštíviť, môže preto závisieť od vašich osobných preferencií a očakávaní z dovolenky.

Aby sme vám ale výber aspoň trocha uľahčili, tu je niekoľko informácií, ktoré vám môžu v rozhodovaní pomôcť.

Sardínia

Takmer po celý rok slnečná Sardínia je obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä počas leta, pretože ostrov v tomto čase ponúka svojím návštevníkom príjemné teplé počasie, čisté pláže a jasné modré more. Na druhú stranu, počas jesene a jari tu nie je toľko turistov a ani počasie sa v tomto období výrazne nemení.

Sardínia je preslávená aj svojimi úchvatnými plážami s bledým pieskom a azúrovými vodami Stredozemného mora. Okrem plážových radov však ponúka aj skalnaté pobrežie, horské oblasti a malebné dedinky. Môžete tu tiež ochutnať miestne delikatesy a vína, preskúmať archeologické pamiatky a zároveň si užívať pokoj a relax.

Zaujímavosťou sú aj zvláštne kamenné veže nazývané “nuragy”, ktoré sú staré tisíce rokov. Presný účel stavieb v tvare včelieho úľa je dodnes neznámy a zostáva záhadou. Sú však považované za symbolické a verí sa, že slúžili ako obranné a rituálne miesta pre staroveké kultúry, ktoré obývali túto oblasť.

Cyprus

Ak plánujete príjemnú dovolenku na Cypre, aj táto krajina vám ponúka takmer po celý rok teplé a slnečné počasie, čo ju robí vhodným miestom pre nerušený relax.

Cyprus však ponúka turistom aj rôznorodosť zážitkov. Od úchvatných pláží a historickej kultúry až po horské dedinky a prírodné krásy. Objavovať tu môžete staroveké pamiatky, ochutnávať skvelé jedlá z miestnej kuchyne a zažiť pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Ostrov je tiež známy tým, že na jeho území sa nachádza najväčšia koncentrácia divokých muflónov na svete. Tieto vo voľnej prírode žijúce zvieratá sú symbolom ostrova a predstavujú vzácnu populáciu, ktorá žije hlavne v horských oblastiach a chránených rezerváciách. Muflóny sú považované za jedny z najstarších druhov oviec na svete a ich existencia na Cypre je veľmi dôležitá z hľadiska ochrany biodiverzity a ekosystémov ostrova.

Rozhodnutie medzi Sardíniou a Cyprusom závisí od vašich preferencií. Ak hľadáte pokoj a relax na pobreží s úchvatnými plážami, možno viac vhodnejšou bude Sardínia. Ak preferujete bohatú historickú kultúru a výlety do horských oblastí, ideálnym miestom pre vašu dovolenku môže byť zasa Cyprus. V oboch prípadoch si však môžete užiť pohostinnosť a krásy Stredozemného mora.

Zdroj obrázkov:

1.Tore65/Shutterstock.com

2.leoks/Shutterstock.com

You may also like