Kúpili ste štvorkolku? Toto príslušenstvo sa vám bude hodiť

by redakcia kankan
0 comment

Pri výbere príslušenstva pre štvorkolky je dôležité zvážiť možnosti využitia. Vždy si overte či príslušenstvo zodpovedá špecifikáciám vášho modelu a dodržujte bezpečnostné smernice. So správnymi doplnkovými pomôckami vylepšíte výkon, bezpečnosť a pohodlie štvorkolky. Výber najviac využívaného príslušenstva sme pre vás rozdelili na tri časti – cestovanie, zábavu a prácu.

Príslušenstvo pre štvorkolky na cestovanie

So štvorkolkou sa môžete vybrať aj na dlhšie dobrodružné výlety v prírode. Jazdiť s nimi je možné aj po cestách, takže vám nič nebráni v tom, aby sa stala štvorkolka vašim vozidlom na letnú dovolenku. Pre zvýšenie komfortu počas cestovania kúpte tieto pomôcky:

Nosiče a prívesy

Pre tých, ktorí potrebujú prepraviť náklad alebo vybavenie, sú k dispozícii nákladné nosiče a prívesy. Vďaka nosiču preveziete na dovolenku vodný skúter alebo nafukovací motorový čln.

Batožinové boxy a tašky

Pre dlhšie výlety alebo expedície do terénu si dokúpte batožinový box a tašku, ktorá ochráni vaše veci pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Tieto pomôcky tiež zvýšia kapacitu úložného priestoru štvorkolky tak, aby ste sa dokázali zbaliť na niekoľko dní.

Navigačný systém

Moderné navigačné systémy pre štvorkolky sú potrebné počas ciest do zahraničia. Sú tiež ideálne pre používanie v neprehľadnom teréne v horách. Vďaka navigácii budete objavovať nové trasy, mať prehľad o prejdenej vzdialenosti i spotrebe.

Príslušenstvo na štvorkolky pre zábavu

Športové štvorkolky slúžia hlavne na zábavu. Jazda na tomto stroji v horách, po piesočných dunách alebo po zabahnenom území je adrenalínom a veľkým dobrodružstvom. Počas dobrodružných výjazdov sa vám zídu tieto pomôcky:

Audio systém

Pre zábavu počas jazdy si môžete do štvorkolky nainštalovať špeciálne zvukové systémy do rôznych častí štvorkolky. Užijete si nielen jazdu, ale tiež svoju obľúbenú kapelu.

Doplnkové osvetlenie

LED svetlá, lightbary a farebné podsvietenie vytvárajú nielen bezpečnejšie prostredie, ale aj dodajú estetický a atraktívny vzhľad vašej štvorkolke.

Kamerové systémy

Pre tých, ktorí chcú svoje expedície zdokumentovať, sú k dispozícii kamerové systémy. Moderné kamery dokážu zachytiť celú jazdu vo vysokom rozlíšení.

Príslušenstvo pre štvorkolky na prácu

Medzi najviac predávané patria pracovné štvorkolky can am. Využívajú ich malí farmári i záhradkári. Veľmi obľúbené sú aj medzi poľovníkmi a lesnými poľnohospodármi. Rozšírte možnosti využitia štvorkolky týmto príslušenstvom:

Pluhy a poľnohospodárske náradie

Pre poľnohospodárstvo a pracovné účely môžete k štvorkolke pripojiť nástroje na oranie, posýpanie alebo balíkovanie sena. Príslušenstvo pre farmárov vám uľahčí prácu na poli a v záhrade.

Radlice a kosačky

V zime využijete možnosti štvorkolky tak, že do prednej časti doinštalujete radlicu na odhŕňanie snehu. Kosačky sa vám zídu na poli i v záhrade počas celej poľnohospodárskej sezóny.

Prívesy a vozíky

Nákladné štvorkolky disponujú korbou, avšak bežné úžitkové vozidlá nemajú možnosti prevážania nákladu. Využite ich silné motory a do zadnej časti štvorkolky pripojte príves a vozík na prepravu náradia, krmiva alebo úrody.

Všetky možnosti využitia a zostavenia štvorkolky podľa vašich potrieb umožňuje konfigurátor štvorkoliek, ktorý nájdete na tomto odkaze: https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like