10 skvelých tipov na možnosti podnikania

by redakcia kankan
0 comment

Pri zmene zamestnania alebo pri neúspechu v podnikaní je cestou zmeniť svoje smerovanie a vyskúšať niečo nové. Svet sa stále mení, dynamika podnikania tiež. Pre ambicióznych ľudí by malý neúspech nemal byť prekážkou v tom, aby vyskúšali niečo nové. Ak hľadáte perspektívne oblasti pre svoje podnikanie, nasledujúcich 10 tipov sa oplatí vyskúšať.

1. E-shop s lokálnymi produktmi

Svetový trend smeruje k podpore lokálnych produktov. Napriek tomu, že našinci sú závistliví, radi kupujú výrobky, ktoré sú ich srdcu blízke. Založte e-commerce platformu, ktorá predáva produkty vyrábané lokálnymi výrobcami. Stačí osloviť zopár ľudí vo vašom okolí a dohodnúť sa na spolupráci. Ako majiteľovi e-shopu vám radíme kúpiť už založenú ready made s.r.o. so zvučným menom alebo sa rozhodnúť pre založenie s.r.o. a tvorbu názvu obchodu nechať na marketingovej agentúre.

2. Digitálny marketing

Reklama na internete zažíva svoje hviezdne okamihy. Digitálny vek si vyžaduje, aby podnikatelia svoje služby a produkty prezentovali na internete. Ponúkajte služby digitálneho marketingu a optimalizácie pre vyššie umiestnenie vo vyhľadávačoch. Pomôžte malým a stredným podnikom zvýšiť dosah reklamy.

3. Zdravý životný štýl

S rastúcim záujmom o zdravý životný štýl sa oplatí investovať do podniku so zameraním na wellness či zdravé jedlá. Otvorte obchod s bio potravinami, ponúkajte wellness služby alebo vytvorte vlastnú líniu zdravých produktov.

4. Online kurzy

Za posledné roky si ľudia zvykli na vzdelávanie z domu. Priam prahnú po všetkých možnostiach, ako sa zdokonaliť v nejakej činnosti priamo z obývačky. Vytvorte online platformu na kurzy, webinare a vzdelávacie aplikácie zamerané na rôzne oblasti.

5. Solárne technológie

Trh pre fotovoltaické a solárne technológie je stále perspektívnejší. Ponúknite inovatívne riešenia pre solárne energetické systémy alebo výrobu solárnych panelov. Môžete sa tiež venovať inštalácii panelov alebo poradenstvu v tomto smere.

6. Starostlivosť o deti

Rodičia sú čoraz viac zaneprázdnení. Po zatvorení škôlky alebo cez víkendy nemajú deti, kam umiestniť. Skúste si otvoriť večernú škôlku, organizujte víkendové tábory alebo strážte deti priamo u nich doma.

7. Udržateľné produkty

Zamerajte sa na obchodovanie s recyklovanými a udržateľnými produktmi. Vytvorte ekologickú značku, ktorá kladie dôraz na etickú výrobu a obnoviteľné zdroje. Alebo predávajte oblečenie či elektroniku z druhej ruky.

8. IT služby

Ak rozumiete počítačom, IT služby sú stále žiadané a do budúcna aj žiadané budú. Ako IT profesionál nepotrebujete založenie s.r.o., ale len obyčajnú živnosť, ktorú si založíte online behom pár minút.

9. Zdravotné poradenstvo

V oblasti zdravotnej starostlivosti existuje priestor pre technologické inovácie. Vytvorte aplikácie na sledovanie zdravotného stavu alebo poskytujte konzultácie o cvičení, stravovaní a duševnom zdraví.

10. Financie

Čoraz viac ľudí nemá čas chodiť do banky a hľadá spôsob alebo niekoho, kto sa im postará o financie. Založte si platformu s finančným poradenstvom a konzultujte financie online alebo priamo u zákazníkov doma.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

You may also like