Chemické verzus prírodné farby na vlasy

by redakcia kankan
0 comment

Staráte sa o svoje vlasy, doprajete im rôzne zábaly, ošetrujúce prípravky, beriete vitamíny na podporu hustoty vlasov. Napriek tomu vyzerajú bez života, lámu sa vám a padajú. Riešenie môže byť naozaj jednoduché. Skúste vymeniť chemickú farbu na vlasy za prírodný produkt.

Chemické farby na vlasy

Mnohé ženy sa vyhovárajú, že prírodná farba na vlasy im nedostatočne prekryje šediny a nevydrží tak dlho ako chemická. Tento mýtus absolútne nie je pravda. Navyše sa vám s prírodnou farbou nemôže stať, že by poškodila vaše vlasy. Chemická farba niektorým ženám plne vyhovuje a iným drasticky poškodí vlasy. Podľa výskumov iste švajčiarskej spoločnosti až 15 z 20 chemických farieb neprešlo testom a zistila sa ich škodlivosť na ľudský organizmus. Preto je zrejmé, že mnohé ženy trpia po nanesení chemickej farby alergiou alebo sa im enormne zníži kvalita vlasov. Ak by sme išli do extrémov, častým farbením nekvalitnými prípravkami vám môže hroziť zvýšené riziko rakoviny či problémy s krvou. Je však pravdou, že ak potrebujete rýchlu zmenu farby vlasov, pomôže vám jedine chemická farba. Viete, ako celý proces farbenia funguje? Najskôr na váš vlas pôsobí amoniak. Ten má schopnosť vlas otvoriť a pripraviť na vsiaknutie farby. Amoniaku pomáha aj peroxid, ktorý zmení vašu pôvodnú farbu resp. vlas odfarbí. Ako posledný prichádza na rad paraphenylenediamin meniaci farbu vlasu na vami požadovanú. Aby ste minimalizovali poškodenie vlasov, používajte po farbení špeciálne kondicionéry, ktoré uzavrú vlasovú štruktúru.

Prírodné farby na vlasy

Jedine s prírodnou farbou si môžete byť istí, že svojmu telu neuškodíte a neohrozíte svoje zdravie. Prírodné farby síce musíte naniesť na vlasy pre prekrytie šedín viackrát, ale výsledný efekt bude perfektný. Čím dlhšie si budete vlasy farbiť prírodne, tým krajší a sýtejší odtieň dosiahnete. Musíte spomenúť i to, že prírodné farby sa žiaľ vyrábajú len v teplejších tónoch. Pred kúpou prírodnej farby si overte jej zloženie. Nie všetko, čo sa tvári ako prírodná kozmetika pochádza z prírody. Prírodné farby nevnikajú do vnútornej štruktúry vlasu, ale vlas len obalia. Vďaka tomu nedochádza k žiadnemu, ani minimálnemu poškodeniu. Kvalitné prírodné farby, napríklad značky Logona, sú vhodné aj pre silných alergikov. Kúpiť si ich môžete v internetovom obchode naureus. Iste vás bude zaujímať, čo vlastne obsahujú prírodné farby, keď dokážu pôsobiť bez chémie. Ide predovšetkým o známu hennu, ktorá zafarbí vlasy do červena, alebo indigo farbiace vlasy do tmavších odtieňov. Okrem toho sa v prírodných farbách nachádzajú bylinné komponenty ošetrujúce vlas počas farbenie. Na záver treba dodať, že ak netúžite zmenu farby vlasov z čiernej na blond, tak je pre vás prírodná farba celkom iste lepším variantom ako škodlivé chemické farby.

 

You may also like