Hit tohto leta. Elektrická kolobežka pre celú rodinu

by redakcia kankan
0 comment

Posledné roky sa neustále hovorí o ochrane životného prostredia, ekologickej doprave a zdravom životnom štýle. Buďte in a žite i vy zdravo a v súlade s prírodou. Začať môžete tým, že občas vymeníte svoje auto za elektrickú kolobežku.

Elektrická kolobežka – pre a proti

Elektrická kolobežka je síce skvelým dopravným prostriedkom, ale má svoje pre aj proti. Na prvý pohľad sa nelíši od svojej predchodkyne – od klasickej kolobežky. Kolobežka bez pohonu si však už svoje odslúžila, dnes ju využívajú predovšetkým malé deti na hranie. Preto je na čase nechať priestor inovatívnej elektrickej verzii. Najväčšou výhodou elektrickej kolobežky je to, že je veľmi skladná, niektoré modely sú naozaj ľahučké a iné sa dajú jediným pohybom poskladať. To všetko umožňuje prepraviť kolobežku v kufri auta alebo autobusom. Pomocou kolobežky môžete brázdiť ulice mesta a keď budete unavení, jednoducho ju naložíte do autobusu a dopravíte sa domov. S elektrickou kolobežkou sa pokojne vyberte do práce. Manévrovať sa s ňou naučí naozaj každý. Problémy nebudete mať s parkovaním a ušetríte nielen prírodu, ale aj peniaze minuté na palivo alebo lístky na autobus. Elektrická kolobežka je veľmi bezpečný dopravný prostriedok, pri riadení ktorého sa zabavíte a budete sa cítiť plní energie. Ak sa vám náhodou vybije batéria, môžete na elektrickej kolobežke jazdiť ako na klasickej. Na druhej strane nemôžete od kolobežky očakávať veľké výkony. Do kopca jej to ide veľmi ťažko. Len máloktoré modely dokážu ísť naozaj rýchlo. Preto je kolobežka určená skôr na prekonávanie menších vzdialeností a na prepravu po meste.

Aby nebola elektrická kolobežka sklamaním

Elektrická kolobežka vyzerá veľmi trendovo, ale aby vás nesklamala, musíte si pred jej kúpou premyslieť, čo od nej očakávate. Tento typ kolobežiek sa nevyrába len pre dospelých, ale aj pre deti. Na jazdu po rovnom teréne si vyberte kolobežku s ľahkou konštrukciou a menšími plastovými kolieskami. Ak od nej očakávate občasné prekonanie prekážok, vsaďte na modely s väčšími gumovými kolesami. Neustále dobíjanie kolobežky je otravné a nepoteší ani stráženie stavu batérie. Preto si radšej priplaťte a kúpte si kolobežku s výkonom od 350 W a silnejšou batériou. Ustrážte si dojazd elektrickej kolobežky. Prihliadať musíte aj na vašu váhu. Ak si kúpite kolobežku s nižšou nosnosťou, rátajte s rýchlym vybíjaním batérie a haprujúcou rýchlosťou. Od materiálu kolobežky závisí jej hmotnosť a odolnosť. Oceľové sú síce pevnejšie, ale ťažšie. Ak uprednostňujete ľahšie varianty, kúpte si kolobežku s hliníkovým rámom. Výber kolobežiek pre celú rodinu nájdete na e-shope inSPORTline. Vďaka prehľadnému vyhľadávaniu rýchlo a bez stresu nájdete vhodný model za naozaj rozumnú cenu.

 

 

You may also like