Kvalitné farby na stenu si môžete zakúpiť priamo z pohodlia domova

by redakcia kankan
0 comment

Vymaľovanie interiéru domácnosti a výber správneho nábytku je najjednoduchší spôsob, ako pretvoriť interiér a zároveň mu dodať ten správny šmrnc. Niekedy stačiť vymaľovať jednu či dve steny v spálni alebo obývačke a môžete vytvoriť úplne inú atmosféru. Viete, čo si všímať pri výbere farby? Aké aspekty by mala spĺňať?

Vytvorte si predstavu o vysnívanom interiéri

Bez ohľadu na to, či uprednostňujete sýte odtiene alebo klasickú bielu farbu, pri výbere vhodnej farby by ste sa mali držať niekoľkých zásadných faktorov, vďaka ktorým zvládnete prerobiť váš interiér hravo aj vy. Základom je vytvoriť si predstavu, inšpirovať sa trebárs na internete a zároveň nezabúdať na nábytok a farebné dekorácie, ktoré sú súčasťou vašej domácnosti. Akonáhle si ujasníte tieto základné faktory, môžete sa zamerať na odtieň, akým vymaľujete steny.

Aký odtieň farby mám zvoliť?

Farba funguje veľmi osobne, keďže niektoré odtiene sú vhodné na relaxáciu a navodenie akéhosi pokoja, avšak iné odtiene nás môžu istým spôsobom iritovať, ba až vyrušovať. Do detskej izby sa hodia sýtejšie odtiene zelenej či žltej, avšak do obývačky alebo spálne zvoľte neutrálne odtiene v podobe krémovej, hnedej alebo šedej. Aj skúsený odborník vám povie, že vzorku farby je vhodné testovať priamo na stene.

Umývateľná farba – jednoznačne áno!

Výhodou je, že v dnešnej dobe je k dispozícii umývateľná farba na steny, ktorá odpudzuje vodu, tekuté nečistoty a zároveň jej nedovolí preniknúť hlbšie do povrchu. Má matnú povrchovú úpravu a je extrémna odolná voči špine či odreniu. Výhodou je, že na stene vytvára dokonalý hladký film, pričom odstraňuje škvrny a nečistoty zo stien, čo určite oceníte aj vy. Internetová drogéria Bugy.sk ponúka široký sortiment farieb, lakov, lazúr či olejov, ale tiež rôzne stavebné komponenty, vďaka ktorým môžete uskutočniť prerábku domu alebo bytu jednoducho aj vy.

 

You may also like