Na čo slúžia lamelové rošty?

by redakcia kankan
0 comment

Aké funkcie tento druh roštov plní, k akým matracom sa najviac hodí a v čom spočíva jeho zloženie? Predstavíme si tiež niektoré vybrané modely lamelových roštov a dozviete sa, kde si ich možno zakúpiť.

Aká je charakteristika lamelového roštu?

Ani ten najkvalitnejší matrac dostupný na súčasnom trhu vám nebude slúžiť naplno, pokiaľ ho nesprevádza primerane kvalitný a vhodne zvolený rošt do postele. Plní totiž funkciu podkladu pod matrac a je zároveň zárukou priedušnosti matraca, keďže sa v ňom vďaka roštu nehromadí vlhkosť. Podporuje plnohodnotný spánok užívateľa, ktorého organizmus si tak môže lepšie oddýchnuť vzhľadom na primeranú podporu poskytovanú pre kĺby a svalstvo. V tomto smere sa môžete spoľahnúť napríklad na lamelový rošt odporúčaný pre latexové a penové matrace. Vyrába sa z vrstveného dreva a nájdete o ňom zmienku aj ako o rošte s predpätými lamelami.

Jedným z hlavných benefitov lamelových roštov je predĺženie životnosti matraca a možnosť čiastočnej úpravy jeho tuhosti a pružnosti vo forme sekundárneho systému pruženia. Sú tiež stabilné, pevné, schopné zniesť aj väčšiu záťaž a z dlhodobého hľadiska sú vynikajúcou oporou pre matrac. Základom ich materiálu je brezová preglejka a bukové hranolčeky.

Aké konkrétne modely máte k dispozícii?

Hoci výrobou lamelových roštov sa na Slovensku zaoberajú viaceré spoločnosti, len výrobca Materasso sa zatiaľ môže pochváliť faktom, že je držiteľom uznávaného cerfitikátu FSC garantujúceho pôvod použitého materiálu. Jedným z popredných predajcov tovaru tohto výrobcu je certifikovaný internetový obchod Matracentrum, v ktorého ponuke natrafíte na lamelové rošty už za cenu 33 eur. Jednotlivé modely sú pritom rozdelené do kategórií motorových, pevných a polohovateľných roštov.

Vyskúšať môžete napríklad rošt Double BVH s bočným výklopom určený pre postele s úložným priestorom, model Double mobil BV s bezkáblovým polohovateľným ovládaním či Flex mobil R6 s detailne prepracovanými nosnými časťami. Najnáročnejším zákazníkom zas možno odporúčať lamelový rošt EVO mobil s nosnosťou do 130 kilogramov a motorovou časťou zabudovanou do rámu roštu, čím sa neobmedzuje úložný priestor postele.

You may also like