Posilňovacia veža – stroj s veľkými možnosťami

by redakcia kankan
0 comment

Posilňovacia veža je multifunkčný stroj, ktorý umožňuje efektívny tréning celého tela. Je vhodná pre širokú škálu cvikov a dobre poslúži všetkým športovcom, a to vrátane začiatočníkov. Ak chcete mať možnosť cvičiť v pohodlí domova a ušetriť peniaze na permanentke do posilňovne, posilňovacia veža je skvelou voľbou aj na domáce využite.

Čo je to posilňovacia veža?

Posilňovacia veža je multifunkčný stroj, ktorý umožňuje precvičiť takmer všetky svalové partie tela. Skladá sa z robustnej konštrukcie, na ktorej sú uchytené rôzne prvky ako kladky, hrazdy, opierky, závažia a posilňovacia lavica. Vďaka tejto variabilite je možné na veži vykonávať širokú škálu cvikov, a to s rôznym stupňom záťaže. Veže je možné kúpiť v rôznej cenovej hladine a veľkosti, takže nad týmto strojom môžete uvažovať, ak sa chystáte zariadiť domáce fitness.

Posilňovacia veža je naozaj dostupná aj v prevedení pre domáce využitie. Modely určené na tieto účely sú kompaktnejšie a ľahšie ako profesionálne veže do posilňovní, no stále ponúkajú dostatok možností pre efektívny tréning. Pri výbere domácej veže je dôležité zvážiť dostupný priestor, nosnosť veže a funkcie, ktoré od stroja vyžadujete. Najlepší prieskum ohľadom možností posilňovacích veží umožní internetový obchod inSPORTline.

Posilňovacia veža a posilňovanie rôznych partií

Na posilňovacej veži je možné precvičiť takmer všetky svalové partie tela. Najčastejšie s jej pomocou športovci precvičujú hrudník, na tento účel slúžia bench press, tlaky s kladkami, peck deck. Pomocou príťahov v predklone alebo sťahovania kladiek precvičíte ramená a paže. Zdvíhanie závaží a extenzie vyformujú svaly na rukách. Nezanedbajte ani dolné partie tela a na veži precvičujte drepy, výpady a leg press. Na vežu sa môžete zavesiť a dvíhaním nôh formovať brucho.

Kto využije posilňovaciu vežu naplno

Posilňovacia veža je vhodná pre každého, kto sa venuje posilňovaniu a formovaniu. Dokonca aj začiatočníci ocenia to, že veža umožňuje jednoduché a efektívne cvičenie s vlastnou váhou alebo s ľahkými závažiami. Po získaní kondície s vežou precvičíte celú škálu svalov pre komplexný tréning. Uvedomte si aj to, že posilňovacia veža je jednorazová investícia na celý život. Ušetríte na vstupoch do posilňovne a môžete cvičiť kedykoľvek máte čas.

Ak chcete mať možnosť efektívneho cvičenia celého tela v pohodlí domova, posilňovacia veža je skvelou voľbou. Pred kúpou si však premyslite, či máte dostatok priestoru a motivácie, aby veža nezostala zapadnutá prachom. Dôležité je si vybrať vežu s dostatočnou nosnosťou a variabilitou cvikov pre rozmanitosť tréningov. Ak si nie ste istí kúpou posilňovacej veže, investujte radšej do menších, skladnejších pomôcok ako sú činky, sady činiek, odporové gumy či expandery.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

You may also like