Bonusy krytej terasy v zime a v lete. Zariaďte si ju komfortne!

by redakcia kankan
0 comment

Výhody krytej terasy najlepšie objavíte vtedy, keď si ju správne vybavíte nábytkom a doladíte do estetickej dokonalosti. Ak bude terasa pohodlná a praktická, nebudete si ju vedieť vynachváliť v lete aj v zime.

Extra priestor pre rôzne aktivity

V peknom počasí vás to do prírody ťahá viac. Máte radi čerstvý vzduch, vtákov, čo vás budia už o štvrtej ráno, a hrejivé slnko. Či máte terasu krytú len strechou, alebo je zasklená, získali ste druhú obývačku, v ktorej môžete robiť všetko to, čo aj v interiéri.

Ak je terasa vybavená elektrikou, môžete tu sledovať televízor, do večera hrať spoločenské hry alebo si na terase spraviť letnú kuchynku či bar. Môžete tu zavárať sezónnu zeleninu a ovocie, usporadúvať grilovačky či pripravovať bežný nedeľný obed pre rodinu. Na terase sa môže nachádzať kozub, kachle, sporák na drevo alebo piecka na pečenie chleba či pizze.

Aký záhradný nábytok si vybrať

Ak radi stolujete vonku, získali ste priestrannú jedáleň. Zaobstarajte si na terasu jedálenskú súpravu a tešte sa zo spoločných chvíľ pri dobrom jedle. Pokiaľ vonku radi oddychujete, stačí vybaviť terasu pohodlnou sedačkou či ležadlami.

Na krytú terasu si môžete zavesiť klasickú hojdačku alebo si sem umiestnite moderné závesné hojdacie kreslo, na ktorom sa s nikým tlačiť nemusíte. Jeho dizajn je taký neutrálny, že zapadne na akúkoľvek terasu.

A keďže na krytej terase nehrozí riziko, že vám čalúnenie na záhradnom nábytku zmokne, môžete voliť extra štýlové a pohodlné kúsky, ktoré vyzdobia vašu terasu.

Pastva pre oči

Tešíte sa zo zasklenej terasy? V zime tu môžete nechať prezimovať chúlostivé typy rastlín, môžete si tu vychutnať romantickú vianočnú večeru, na jar si tu vypestujete zeleninové priesady a pokocháte sa prebúdzajúcou sa prírodou.

Sedenie na terasu si vyberajte tak, aby ste na ňu mohli pridať aj iné detaily, ktoré z terasy spravia váš malý raj. K závesnej hojdačke sa hodí zátišie z kvetín alebo lampášov, k jedálenskému stolu môžete pridať štýlový servírovací stolík na kolieskach, ktorý poslúži ako dekorácia terasy alebo v čase nepoužívania ako stojan na kvety.

Pripravte miesto lavici alebo boxu s úložným priestorom na deky a vankúše alebo záhradné hry. Na pohodlnej terase by nemali chýbať ani sedacie vaky a pohodlné kreslá s opierkami pre ruky.

Poslúži v každom ročnom období

Predstavte si, že máte rodinnú grilovačku a zrazu sa strhne búrka. Všetko pobaliť a ísť si špeciality zjesť dovnútra? To by nemalo čaro. Na krytej terase môže zábava pokračovať až do večera, bez ohľadu na to, koľkokrát príde lejak.

Krytá terasa poskytne chládok, keď je von horúčava, ale ochráni aj pred dažďom alebo snehom. A nielen vás, čo na nej milujete sedieť, až pokým vám zuby nezačnú drkotať. Aj váš záhradný nábytok ocení, že naň nesvieti slnko, neprší a nesneží. Hoci je zhotovený z materiálov, ktoré sú schopné to zniesť, krytá terasa výrazne predĺži životnosť nábytku, a teda aj radosť z komfortne zariadenej terasy.

 

You may also like