Spojené alebo samostatné? Ktoré matrace sú lepšie?

by redakcia kankan
0 comment

Mnohí, ktorí stoja pred otázkou zariadenia spálne, sa zároveň zaoberajú aj témou voľby typu matraca do manželskej postele. Trh nám dnes ponúka dve základné možnosti, medzi ktorými si vybrať nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad javiť. Dôkladné zváženie každého kroku sa však cení, pretože výplň v posteli zohráva pri kvalitnom spánku a pohodlnom odpočinku dôležitú úlohu.

Aké matrace sú teda lepšie, spojené alebo dve samostatné?

Spojené matrace

Spojené matrace 160 x 200 tvoria jednotný väčší povrch, čo môže byť výhodné pre páry, ktoré si radi užívajú blízkosť. Ďalšou výhodou tohto riešenia je, že spoj medzi matracmi je minimalizovaný, čo môže zabrániť vzniku trhlín alebo medzier, ktoré by mohli vytvárať nepríjemné výstupy alebo nerovnosti.

Ak majú ale partneri odlišné preferencie týkajúce sa tvrdosti matracov, môže byť ťažké nájsť spoločnú, vhodnú možnosť. Problémom je tiež pohyb jednej osoby, ktorý sa môže prenášať na druhú, čo môže občas ovplyvniť kvalitu spánku.

Samostatné matrace

Výhodou samostatného matraca je, že každý „spáč“ má možnosť prispôsobiť si svoju stranu postele podľa svojich preferencií a potrieb. Samostatné matrace 90 x 200 znižujú prenos pohybu medzi partnermi, v manželskej posteli však vytvára medzeru, ktorá môže byť počas spánku nepríjemná. Samostatné matrace si tiež vyžadujú oddelenú údržbu, čo môže predstavovať viac práce a času. Dvojnásobná bude tiež potreba otáčania.

Pri rozhodovaní o tom, či chcete spoločné alebo samostatné matrace, je teda dôležité zvážiť vaše preferencie vzhľadom na spánkové návyky, pohodlie a potreby. Niekedy sa môže stať, že hybridné riešenia, ako napríklad matrace so zónovým delením, môžu byť ideálnym kompromisom, ktorý umožní prispôsobenie jednotlivých častí matraca pre každú osobu. Pred konečným rozhodnutím je tiež užitočné si rôzne možnosti vyskúšať a poradiť sa so špecialistami v obchode.

Zdroj obrázka:Pixel-Shot/Shutterstock.com

You may also like