Top 3 trenažéry na domáce využitie

by redakcia kankan
0 comment

Potrebujete rýchlo schudnúť, ale nemáte čas chodiť do fitness centra? Zariaďte si vlastné fitko priamo doma. Ak nemáte na stroje a činky miesto, tak si kúpte minimálne jeden stroj na domáce využitie, s ktorým zaručene schudnete. Medzi najviac obľúbené kardio stroje patria orbitrek, bežecký pás a veslovací trenažér. Všetky tri menované stroje majú spoločné to, že pre nich iste nájdete doma priestor a zaručene s nimi schudnete.

Orbitrek

Orbitrek patrí medzi trenažéry, ktoré sa často prirovnávajú k rotopedu. Oproti rotopedu však majú výhodu v tom, že sa pri cvičení zapájajú do pohybu svaly hornej časti tela. Tréning sa tak stáva oveľa efektívnejší a vyformujete si svaly vo všetkých partiách. Ak bude intenzívny tréning pre vás veľmi namáhavý, môžete ruky zložiť z rukovätí na madlo uprostred stroja a zaťažíte len dolné končatiny. Orbitrek je strojom, ktorý odporúčajú lekári ľuďom v rekonvalescencii po operáciách kĺbov alebo srdca. Pohyb na tomto stroji nezaťažuje kĺby toľko ako beh a priaznivo pôsobí na celý kardiovaskulárny systém. Orbitreky je možné zakúpiť s rôznou výbavou, v závislosti od ktorej sa odvíjajú funkcie nastavania tréningov a sledovania pokrokov.

Bežecký pás

Beh si podmaňuje neustále viac a viac ľudí. Tento nenáročný šport je pre redukciu váhy ako stvorený. Niekedy však počasie neumožní behať vonku a v tomto prípade prichádza na rad bežecký pás. Behanie na pásy uprednostňujú ľudia, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom. Dobre odpružený pás je pre kĺby viac šetrný ako beh po betóne. Navyše je možné na páse nastaviť rôznu intenzitu behu či sklon. Vďaka tomu simulujete v pohodlí domova výstup do kopca alebo rýchlu chôdzu. Tréning na bežeckom páse je veľmi efektívny, a ak si k cvičeniu zapnete obľúbený film, tak ani nebudete vedieť, že cvičíte. Hľadáte vhodný bežecký pás? Odporúčame vám navštíviť internetový obchod so športovými potrebami inSPORTline.

Veslovací trenažér

Veslovací trenažér v sebe spája dva v jednom. Ide o stroj, na ktorom spálite veľa kalórii za pomerne krátky čas. Navyše veslovanie pomáha ľuďom, ktorí majú problémy s chrbticou. Máte sedavé zamestnanie? Po práci si precvičte svaly pomocou veslovacieho trenažéru. Na tomto stroji si vybudujete pevné svaly na nohách, bruchu, chrbte a tiež svaly rúk. Na displeji veslovacieho trenažéra je možné nastaviť záťaže, sledovať vzdialenosť a spotrebovanú energiu. Pred prvým tréningom na veslovacom trenažéri si naštudujte videá na internete, aby ste cvik prevádzali správne.

 

 

You may also like