Motorkárska sezóna je v plnom prúde – čo vám nesmie chýbať vo výbave?

by redakcia kankan
0 comment

Motorkárska sezóna je v plnom prúde a pre každého milovníka dvoch kolies to znamená jediné – čas vyraziť na cesty! Nezabudnite, že bezpečnosť je vždy na prvom mieste, a preto je dôležité mať správnu výbavu. S našimi tipmi na moto výbavu si užijete každý terén naplno a hlavne bezpečne.

Motorkárska prilba

Prilba je nevyhnutnou súčasťou výbavy každého motorkára, pretože výrazne zvyšuje bezpečnosť na cestách. Existuje niekoľko typov prilieb. Integrálne prilby poskytujú maximálnu ochranu tváre, brady a vytvárajú dobrú aerodynamiku. Skvele izolujú hluk, avšak sú nepohodlné počas horúcich dní. Motorkárske prilby modulárne sú na tom v oblasti komfortu lepšie. Tento typ prilby je kombinácia integrálnej a otvorenej prilby. Na druhej strane je táto prilba ťažšia a nie tak bezpečná ako integrálna. Otvorené prilby sú super ventilované, ale nechránia tvár a bradu. Off-road prilby sú navrhnuté na jazdu v teréne a vyznačujú sa šiltom v prednej časti. Sú ideálne na kratšie trasy počas pretekov.

Rukavice na motorku

Rukavice na motorku sú ďalším kritickým prvkom motorkárskej výbavy, ktorý poskytuje ochranu rúk pri páde a zároveň zvyšuje komfort pri jazde. Univerzálne sú cestné rukavice, ktoré výborne chránia proti oderu a nárazu. Sú na nosenie pohodlné. V horúcich dňoch ich často motoristi vymenia za letnú verziu, ktorá lepšie ventiluje a je ľahšia. Ak jazdíte na motorke aj v zime, kúpte si zimné rukavice na motorku. Sú izolované a vodotesné. Nevýhodou je ich väčší objem a znížený komfort nosenia. Na pretekanie sú určené off-road rukavice s výbornou ochranou, flexibilnou vložkou a ventiláciou.

Motorkárske topánky

Motorkárske topánky sú navrhnuté tak, aby poskytovali ochranu a pohodlie počas jazdy. Správne zvolená obuv zvyšuje bezpečnosť a komfort jazdy. Cestné topánky sú zárukou vysokej ochrany a pohodlia. Poteší vás, že tieto topánky sú vodotesné. Menej potešiteľné je, že sú ťažšie. Športové motorkárske topánky poskytujú vysokú ochranu aj pri rýchlej jazde, dobre priľnú na stúpačky. Na dlhé jazdy sú mierne nepohodlné. Pre mestských jazdcov sú určené urban boots, ich znakom je štýlový dizajn a okrem jazdy si s nimi užijete aj chôdzu. Sú však len základnou ochranou a pri páde netlmia dobre nárazy. Do terénu si kúpte off-road moto topánky, ktoré sú maximálne odolné voči oderu i nárazu.

Bez ohľadu na váš štýl jazdy, vždy investujte do kvalitnej výbavy. Ochrana je kľúčová a nikdy ju nepodceňujte. Kompletnú výbavu pre motorkárov kúpite v e-shope inSPORTline. Vyberte si z kvalitných a cenovo dostupných produktov, ktoré vám spríjemnia cestu za dobrodružstvom.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like