Ako vyriešiť kardio tréningy v zime? Kúpte si cyklo trenažér

by redakcia kankan
0 comment

V lete sa dá využívať veľa možností outdoorových kardio tréningov. Môžete si ísť von zabehať, prevetrať bicykle, vydať sa na turistiku, nasadiť in-liny a poriadne sa vyblázniť na cyklo trase či si zaplávať svižným tempom v jazere. V zime prakticky neexistuje možnosť, ako si denne vonku zatrénovať. Tu nastupujú na scénu domáce kardio stroje, z ktorých stojí cyklistický trenažér na prvých miestach v obľúbenosti medzi aktívnymi športovcami. Aký cyklo trenažér je vhodný pre vaše potreby?

Cyklistický trenažér – ideálny domáci kardio stroj

Cyklo trenažéry sú skvelým nástrojom pre domáci tréning počas zimných mesiacov. Existujú rôzne typy trenažérov, vrátane trenažérov s odporom, trenažérov s virtuálnymi realitami a trenažérov s možnosťou pripojenia k interaktívnym aplikáciám. Cyklo trenažéry umožňujú simuláciu jazdy v rôznych typoch terénu a pomáhajú udržiavať i zlepšovať kondíciu aj počas zimných mesiacov. Vyberte si cyklistický trenažér, ktorý nahradí bicykel a bude vyhovovať vášmu tréningovému plánu. Ako postupovať pri jeho výbere?

Vyberáme cyklistický trenažér

Pri výbere cyklistického trenažéra je dôležité zvážiť rôzne faktory ako je kompatibilita so softvérom a aplikáciami, odpor, možnosť pripojenia senzorov, pohodlie a celková konštrukcia trenažéra. Ak si neviete s výberom rady, obráťte sa na poradcov z e-shopu inSPORTline.

Cyklo trenažér – odpor

Trenažéry s mechanickým odporom využívajú ako odporový mechanizmus lisovaný valec, ktorý je nastaviteľný pomocou otočného gombíka. Sú cenovo dostupnejšie, ale odpor nemusí byť tak presný alebo plynulý ako u iných systémov. Trenažéry s elektromagnetickým odporom umožňujú presnejšie a plynulejšie nastavenie odporu pomocou elektromagnetov. Mnohé z nich majú rôzne prednastavené úrovne odporu a niektoré môžu byť pripojené k aplikáciám a softvéru. Trenažéry so vzduchovým odporom využívajú ako odpor prúdenie vzduchu, ktorý sa zvyšuje s vašou rýchlosťou. To znamená, že čím rýchlejšie šliapete, tým väčší odpor pocítite. Sú populárne pre prirodzený pocit jazdy.

Cyklo trenažér – brzdový systém

Prítlačná brzda funguje tak, že tlačí na zadné koleso bicykla a vytvára odpor pomocou pritlačenia. Je to jeden z najjednoduchších a najbežnejších typov brzdových systémov. Hoci ide o cenovo efektívne riešenie, môže mať prítlačná brzda tendenciu produkovať viac hluku a byť menej presná v porovnaní s pokročilejšími systémami.

Magnetická brzda používa permanentný magnet na vytváranie odporu. Brzda je umiestnená blízko kolesa. Pomocou ovládacieho prvku je možné regulovať vzdialenosť medzi magnetom a kolesom, čím sa mení úroveň odporu. Magnetické brzdy sú obľúbené pre ich presnosť a tichý chod.

Cyklo trenažér – konštrukcia a nosnosť

Rám trenažéra by mal byť dostatočne pevný a stabilný, aby dokázal udržať bicykel v bezpečnom postavení. Vyberte si trenažér, ktorý má takú nosnosť na to, aby uniesol najťažšieho člena rodiny. Zároveň odporúčame zvoliť trenažér s väčšou nosnosťou, ako je vaša očakávaná hmotnosť, aby sa zabezpečila bezpečnosť a stabilita počas tréningu. Ak máte v byte obmedzený priestor, zvážte trenažér s možnosťou skladovania a prenosu.

Cyklo trenažér – sedlo a pedále

Pri výbere sedla pre cyklotrenažér by ste mali zvážiť jeho pohodlie. Zvoľte sedlo s mäkkou výplňou a ergonomickým tvarom, ktoré vám umožní pohodlne sedieť počas dlhých tréningov. Dôležitá je tiež šírka sedla, širšie lepšie rozložia váhu tela a užšie sú lepšie pri dynamickom šliapaní. Ideálnym materiálom sedla je koža vyplnená gélom. Pedále cyklo trenažéra musia mať popruhy, do ktorých uchytíte chodidlo. Novšie typy cyklo trenažérov majú špeciálne systémy kliku, sú stabilnejšie a vytvárajú lepší kontakt s pedálmi.

 

 

 

You may also like