Poradíme vám, ako vybrať najlepší strešný box

by redakcia kankan
0 comment

Výber správneho strešného boxu môže byť kľúčovým rozhodnutím pre každého motoristu, ktorý potrebuje rozšíriť možnosti batožinového priestoru auta. Boxy sa vyrábajú s rôznou veľkosťou, nájdete ich v rozmanitom dizajne. Aby ste dokázali vybrať najlepší strešný box pre vaše potreby, prihliadajte na niekoľko vlastností, ktoré si dnes priblížime.

Základné otázky pred kúpou strešného boxu

Pri výbere najlepšieho strešného boxu je dôležité zvážiť vaše individuálne potreby a preferencie. Ak milujete outdoorové aktivity ako je napríklad lyžovanie alebo kempovanie, mali by ste zvážiť väčšie strešné boxy Northline s možnosťou prepravy dlhších predmetov. Pre bežné cestovanie a prepravu kufrov by mohol byť vhodný menší a kompaktnejší model. V prípade rodín je potrebné zvážiť väčšiu kapacitu a dodatočné funkcie, ktoré uľahčia nakladanie a vykladanie batožiny.

Najlepším spôsobom, ako si vybrať najvhodnejší strešný box, je porovnať rôzne modely na základe nižšie uvedených parametrov. Dobré je tiež zvážiť vlastnosti boxov v súvislosti s vašimi osobnými potrebami a preferenciami. Investícia do kvalitného strešného boxu môže výrazne ovplyvniť cestovanie a zabezpečiť bezpečnú i pohodlnú prepravu vašej batožiny.

Hlavné parametre strešných boxov

Veľkosť a kapacita

Strešné boxy sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a s rôznym objemom. Je dôležité vybrať veľkosť, ktorá bude dostatočná pre vaše potreby a zároveň bude kompatibilná s veľkosťou vášho vozidla. Na prepravu športových potrieb sú ideálne dlhšie boxy, širšie a vyššie si vyberajú rodiny s deťmi. Pozor na preťaženie vozidla a pneumatík. Príliš veľký náklad nezvládnu najlacnejšie pneumatiky a ani prémiové pneu.

Materiál a odolnosť

Kvalita materiálu, z ktorého je strešný box vyrobený, je dôležitým faktorom. Odporúčame vybrať box vyrobený z kvalitného ABS plastu alebo kompozitných materiálov, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom. Uvedené materiály odolajú aj poškriabaniu a buchnutiu. Sú istotou ochrany nákladu v náročných podmienkach.

Montáž a bezpečnosť

Montážne systémy a možnosti inštalácie boxu sú dôležité s ohľadom na rýchlosť upevnenia. Ovplyvňujú aj bezpečnosť prevážaného nákladu. Nezabúdajte tiež na uzamykateľné systémy, z ktorých je najviac preferovaný systém centrálneho zámku. Dôležitá je možnosť otvárania boxu z oboch strán, aby sa vám náklad lepšie ukladal do boxu.

Aerodynamický tvar

Počas výberu strešného boxu zohľadnite aerodynamický tvar boxu.  Dajte prednosť modelom, ktoré vytvárajú nízky odpor vzduchu pri rýchlejšej jazde. Box správneho tvaru a kvalitné letné či zimné pneumatiky by mali na spotrebu vplývať minimálne.

 

 

 

You may also like