Výbava turistu v zime – vyhrievané oblečenie. Ako funguje?

by redakcia kankan
0 comment

So zimou sa nám spájajú fotografie ľudí, ktorí si dýchajú na skrehnuté ruky alebo majú červené líčka. Pocit studených rúk je veľmi nepríjemný. Počas dlhšej túry by ste bez rukavíc asi len ťažko vydržali. Teplučké rukavice môžu byť ešte o niečo teplejšie, ako si viete predstaviť. Stačí vymeniť klasické rukavice za vyhrievané. Pri rukaviciach by vaša zimná výbava nemala skončiť. Kúpiť sa dá kompletné oblečenie, ktoré je zvnútra vyhrievané.

Vyhrievané oblečenie je hit

Vyhrievané sa vyrábajú skoro všetky kúsky oblečenia. Tento vynález je pre milovníkov turistiky cestou, ako zvládnuť dlhé túry aj počas toho najchladnejšieho počasia. A nielen oblečenie sa vyrába vyhrievané. Turistická obuv a k tomu vyhrievané ponožky alebo vyhrievaná vložka do topánok vám dodajú pocit, že chodíte doma po teplom koberci a nie po snehovej prikrývke. Je však nutné kúpiť také turistické topánky, ktoré neprepúšťajú do vnútra obuvi vlhkosť. Obuv pre pánov a dámska turistická obuv s takýmito vlastnosťami má pod vrchnou vrstvou vloženú špeciálnu membránu.

Vysmiaty aj v najtuhšom mraze

Ak v zime v horách stretnete turistu, ktorý je vysmiaty a vôbec sa netvári, že mu je zima, iste má vyhrievané oblečenie. S vyhrievaním sa vyrábajú už spomínané vložky, ponožky, rukavice i väčšie kusy oblečenia. Veľmi praktická na turistiku je napríklad vyhrievaná vesta, ale tiež tričko či nohavice. Komu v zime prekážajú premrznuté uši, ten by si mal zaobstarať vyhrievanú čelenku alebo čapicu a k tomu šál z rovnakej kolekcie.

Ako funguje vyhrievané oblečenie

Princíp vyhrievaného oblečenia je geniálne jednoduchý. Do látky sú všité uhlíkové vlákna, ktoré po dlhú dobu dokážu udržiavať teplo. Táto ich schopnosť tkvie v tom, že ohrev zabezpečujú na princípe infračervených vĺn. Samozrejme, že vyhrievané oblečenie je nutné nabíjať. Na nabíjanie vám bude stačiť klasická USB nabíjačka. Niektorí výrobcovia produkujú vyhrievané oblečenia napájané batériou, ktorá sa dá uložiť do malého všitého vrecka. Ak vám nestačí komfort tepla počas prechádzok, môžete si ho dopriať aj doma. K vyhrievanému oblečeniu dokúpte vyhrievané koberce, deky alebo celú posteľ. Za teplotný komfort si však priplatíte. Napríklad vyhrievané ponožky stoja okolo 60 € a nohavice až 200 €.

 

 

 

You may also like