Ako dotvoriť atmosféru pomocou svietidiel nielen v obývačke

by redakcia kankan
0 comment

Svietidlá nestoja veľa, ale dokážu veľa zmeniť v každom priestore. Bohužiaľ niekedy nie je táto zmena pozitívna. Preto pri výbere osvetlenia postupujte opatrne. Okrem hlavného osvetlenia by nemalo v miestnostiach chýbať ani doplnkové svietenie. Malou inšpiráciou vám môžu byť nasledujúce riadky, ktoré sa budú venovať doplnkovému svieteniu nielen do obývacej izby.

Keď stropný luster nestačí

Predovšetkým staršie generácie si pod pojmom doplnkové osvetlenie prestavujú stojace alebo stolné lampy. Je pravda, že v minulosti ste v obchodoch nenašli veľa možností iného doplnkového osvetlenia. Našťastie dnes sa v tejto oblasti nemusíte absolútne obmedzovať. Výrobcovia svietidiel sa priam pretekajú, aby neustále prinášali nové technológie a nové dizajny. Väčšina ľudí si ako hlavné osvetlenie do obývacej izby vyberie nápaditý stropný luster a niekedy tiež stropné svietidlá. Takéto svietenie vo veľkom priestore nestačí osvetliť všetky kúty alebo nedokáže upozorniť na detail, ktorý by ste radi zdôraznili. Tu na rad prichádzajú rôzne formy doplnkového svietenia.

Typy doplnkového osvetlenia

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh doplnkového svietenia, nezabudnite na umiestnenie svietidla v takom uhle, aby ste si pri práci a iných činnostiach netienili. Medzi doplnkové osvetlenie patria nástenné lampy, dnes už ikonické bodové osvetlenie, zápustné panely a stále viac populárne LED pásiky. Pomocou uvedených druhov svietenia dokážete osvetliť naozaj každú policu a tmavý kút. Hlavne pásiky je možné nalepiť prakticky kamkoľvek. Spomenúť musíme ešte jeden typ doplnkového svietenia, ktoré si mnohí ľudia zamieňajú s bodovým osvetlením. Ide o veľmi nenápadné podhľadové svietidlá.

Prečo si vybrať podhľadové svietidlá

Podhľadové svietidlá by sa za istých okolností dali použiť aj ako hlavné osvetlenie. Oveľa viac však vyniknú na miestach ako sú znížené sadrokartónové panely alebo obrysy stien. Tento typ osvetlenia pôsobí veľmi jemne a nenarúša dizajn miestnosti. Ak nechcete na svietenie upozorniť, tak sú podhľadové svietidlá tým pravým nielen do vašej obývačky. Vďaka tomu, že sú zapustené do steny neprekážajú a nezaberú miesto. Zároveň je možné si vzhľadovo vybrať z rôznych modelov a farieb. Podhľadové svietidlá na stránkach e-shopu ledprodukt nájdete v guľatom i hranatom prevedení, v chrómovej, zlatej alebo striebornej farbe. Ďalším z dôvodov, prečo by ste si mali do izieb nainštalovať podhľadové svietidlá, je ich nízka cena. Oproti iným svietidlám ide naozaj o drobné. Ak sa pre podhľadové svietenie rozhodnete, kúpte si také, ktoré disponuje LED technológiou. Vďaka LED svieteniu ušetríte na energiách. Podhľadové svietidlá s LED technológiou sú vysoko výkonné a majú dlhú životnosť.

 

 

You may also like