Kupujete nové postele? Prečo kúpiť drevené a prečo čalúnené

by redakcia kankan
0 comment

V súčasnosti sa do popredia vo výbere postelí stále viac dostávajú čalúnené alebo boxspring varianty. Tieto postele udávajú trend a sú v mnohých ohľadoch veľmi praktické. Nemali by ste však zahodiť ani myšlienky na starú overenú klasiku v podobe drevených postelí. Spali na nich vaši rodičia i starí rodičia, tak prečo meniť zaužívaný štandard. Ak práve kupujete nové postele, vsaďte na svoj vkus. Oba typy postelí majú svoje výhody.

Úchvatné spracovanie drevených postelí

Už na prvý pohľad sa dá rozoznať  druh dreva, z ktorého boli drevené postele vyrobené. Tie, ktoré sa vyznačujú detailnejším spracovaním, zdobením a zaujímavými hranami sa vyrábajú z mäkšieho dreva. Mäkké drevo dáva stolárom šancu na prepracovanie detailov. Medzi mäkké drevá patrí napríklad borovica. Tvrdé druhy dreva (buk, dub) sú robustné, pevné a odolné. Vydržia vám skoro celý život a ľudia ich zbožňujú kvôli pocitu luxusu. Kúpte si k drevenej posteli kvalitný matrac a budete v nej chcieť zostať naveky.

Drevo je spojením s prírodou

Drevo je ekologickým materiálom, ktorý dodáva pocit spojenia s prírodou. Ide o obnoviteľný zdroj a navyše sa pri výrobe drevených postelí využíva minimum chémie, ktorá by škodila ekológii. Drevo sa dá namoriť a vďaka tomu sa zmení jeho farba. Získate kus nábytku podľa vašich predstáv, ktorý vás nikdy neomrzí.

Čalúnené postele do modernej domácnosti

Ak máte dom zariadený v modernom štýle, iste si vyberiete čalúnené postele. Nemusíte sa obávať, že by kvalitatívne zaostávali za drevenými. Čalúnené materasso postele sú to najlepšie, čo na našom trhu nájdete a už na prvý pohľad sa do nich zamilujete. Čalúnené postele nemajú nič spoločné s tými z minulosti. V ich tele nájdete sendvičové matrace alebo matrace z pamäťovej peny, a preto sú veľmi pohodlné. Ich prednosťou je tiež veľký úložný priestor a čalúnené čelo, ktoré je komfortné pri opretí, keď čítate alebo sledujete televíziu.

Farebná hra podľa vašich predstáv

Čalúnené postele kupujú ľudia, ktorí majú svoju vlastnú predstavu o farebnosti spálne. Poťahy na tieto postele nájdete vo všetkých existujúcich farebných variáciách s rôznymi vzormi materiálov. Je jasné, že čalúnenie dodáva posteliam veľmi elegantný vzhľad a punc komfortu. Čalúnené postele sú zárukou harmonizácie celého interiéru.

 

 

 

You may also like