Ako vybrať čistiace prostriedky?

by redakcia kankan
0 comment

Čistiace prostriedky sú nevyhnutné na udržanie zdravých podmienok v domácnosti, ale aj na pracovisku. Okrem zjavných estetických výhod čistenia je pre udržanie zdravého vnútorného prostredia kľúčové aj odstránenie prachu, alergénov a možných infekcií, ktoré sú schopné udržať sa na povrchoch. Je však dôležité mať na pamäti, že mnohé z nich môžu obsahovať chemikálie spojené s podráždením očí, pokožky alebo dýchacích ciest, čo je pre ľudské zdravie istým spôsobom riziko.

Používanie ekologických čistiacich prostriedkov môže pomôcť znížiť obavy o ľudské zdravie a životné prostredie, ktoré sú spojené s čistením. Ako si vybrať vhodný čistiace prostriedok?

Výhody ekologických čistiacich prostriedkov

Výrobky nás informujú už priamo na obale, či sú nebezpečné, a teda z akých zložiek sú vyrobené. Je to jedna z obrovských výhod, pretože môžete produkty medzi sebou porovnať a vybrať si také, ktoré budú pre vás najvhodnejšie. Treba si pamätať, že pri čistení môže byť vaša pokožka vystavená chemikáliám obsiahnutých v čistiacich prostriedkoch. Aj keď sa rozhodnete používať rukavice, ekologické čistiace prostriedky sú pre vašu pokožku menej agresívne, čo je ďalší z dôvodov, prečo sa vybrať touto cestou. Obsahujú ekologické prísady, ako je glycerín, ktorý má rovnakú čistiacu silu na odstránenie mastnoty, no zároveň podporuje aj zmäkčenie pokožky.

Chemické čistiace prostriedky – áno či nie?

Samozrejme, že aj chemické čistiace prostriedky sú v dnešnej dobe stále obľúbené, keďže dokážu odstrániť nečistoty a mastnotu behom krátkej chvíle. Sú v nich použité rôzne typy chemikálií, ktoré spolu vytvárajú súhru, a teda zabezpečujú čistú domácnosť. Nie sú však vhodné pre ľudí s alergiami, kožnými problémami či do domácností, kde sú malé deti. Tak čo poviete, aj vy si vyberiete vhodné čistiace prostriedky, ktoré ponúka online drogéria Bugy na jednom mieste?

 

You may also like