Dovolenka na jachte? Výborný nápad!

by redakcia kankan
0 comment

Nekonečná modrá farba všade, kde sa pozriete. Okolo vás ľudia, ktorých poznáte. Drink v ruke pri západe slnka v rytme jemne sa kolísajúcich morských vĺn. Tieto predstavy nemusia skončiť len ako túžba alebo krásny sen. Dovolenke na jachte holduje čoraz viac ľudí. Prečo by ste si aj vy tento rok vašu vysnívanú dovolenku konečne neužili naplno?

Plavby na jachtách zažívajú nevídaný boom

S ohľadom na situáciu vo svete sa posledné dva roky ľudia zameriavajú na iné alternatívy dovolenky ako len tie klasické strávené v preplnených hotelových rezortoch. Je zrejmé, že turisti hľadajú súkromie, vďaka ktorému si môžu dosýta užiť slobodu a zároveň nie sú na očiach iných ľudí. Čiastočným riešením môžu byť malé súkromné vilky na pobreží, kde vás však po dvoch či  troch dňoch začne chytať paranoja. Preto plavby na jachtách zažívajú nevídaný boom. Boom zažívajú tiež spoločnosti, ktoré ponúkajú lode na predaj. V jednom kole sú aj inštruktori kurzov, po ktorých sa stanete vodca malého plavidla a môžete kormidlovať menšiu jachtu alebo napríklad riadiť vodný skúter. Vodca však môže kormidlovať len plavidlá na vnútrozemských vodných cestách. Na ovládanie jachty počas morskej plavby budete potrebovať Kapitánsky preukaz.

Zariadiť si dovolenku na jachte nie je komplikované

Samozrejme, že nemusíte jachtu riadiť sami. Na internete nájdete spoločnosti, ktoré jachty prenajímajú aj s posádkou. Prakticky sa o všetko postarajú za vás. Finančne vás dovolenka na jachte vyjde toľko, koľko v lepšom hotelovom rezorte so službami all inclusive. Na jachte strávite niekoľko dní v kruhu ľudí, ale zároveň budete mať vo svojej kajute súkromie. Každý deň sa prebudíte v inej lokalite. Každý deň spoznáte nové miesta. Okrem toho prináša plavba na jachte aj iné benefity. Vy sami budete rozhodovať o trase plavby. Keď vás nejaké miesto bude nudiť, môžete sa presunúť na iné. Objavíte miesta, ktoré by ste ako hosť rezortu nikdy nevideli. Počas plavby je možné zastaviť na otvorenom mori a zaplávať si s pocitom nekonečnej voľnosti. Ak budete na jachte s malou skupinou ľudí, pokojne strávte celú dovolenku len v plavkách alebo aj bez nich. Každý, kto sa na plavbe zúčastnil, potvrdil, že lepšiu terapiu pre psychiku ešte nezažil. Po absolvovaní takejto dovolenky zaručene začnete vyhľadávať inzeráty typu jachty na predaj, pretože je veľmi ľahké podľahnúť kúzlu morskej plavby.

 

 

 

You may also like