Máte elektrobicykel? Predĺžte životnosť jeho batérie!

by redakcia kankan
0 comment

Vedeli ste, že batéria je ten najdrahší článok elektro bicykla? A zároveň aj ten najdôležitejší. Ak si totiž vyberiete elektro bicykel s kvalitnou batériou, môžete sa tešiť z jej dlhšej výdrže. Samozrejme, okrem toho sa o batériu pre elektro bicykel treba aj správne starať.

Pravidlá pre predĺženie životnosti batérie elektro bicykla

Čo robiť, resp. nerobiť, aby batéria elektro bicykla vydržala čo najdlhšie? Ako sme už spomenuli, v prvom rade je treba siahnuť po kvalitnej batérii. Nečakajte, že batérie z čínskych e-shopov dokážu zázraky. Vyberajte elektro bicykle s batériami známych značiek ako Panasonic, Samsung, LG, či Sony. Spravidla majú dlhšiu životnosť, sú kvalitnejšie. Čo ešte pre výdrž a dlhšiu životnosť batérie môžete urobiť vy?

  1. Skladovanie batérie elektro bicykla

Mali by ste vedieť, že batéria rýchlejšie starne, ak je uskladnená v teple. Skladujte ju preto v tieni a na chladnejších miestach. Ideálna teplota skladovania je od 0 do 70C. Taktiež ju neskladujte úplne nabitú, ale odpojte ju, ak je nabitá cca na 70%. Neskladujte ju však ani úplne vybitú!

  1. Správne nabíjanie

Vždy batériu nabíjajte len so správnou, pre ňu určenou nabíjačkou. Batériu nabíjajte po každom použití elektro bicykla (nie však bezprostredne) a to najmä vtedy, ak plánujete jazdiť do 24 hodín. Nečakajte, kým sa batéria úplne vybije, aby ste ju mohli opätovne nabiť. Nie je to potrebné. Nabíjajte radšej v tieni ako na priamom slnku. Ak to nie je nutné, batériu nenabíjajte na 100%. Snažte sa ju nabiť na max. 80%, pretože to predlžuje jej životnosť.

  1. Pozor na úplné vybitie batérie

Nie je vhodné batériu vybíjať pod 20%. Znižuje sa tým totiž jej kapacita. Ak v zime elektro bicykel nepoužívate, odporúča sa batériu nabiť aspoň raz za 90 dní.

Taktiež by ste si mali vyberať väčšie značkové batérie, ktoré majú kvalitné články. Aj vďaka týmto pravidlám dokážete predĺžiť životnosť batérie elektro bicykla.

You may also like