Čalúnené postele ako trendový prvok spálne

by redakcia kankan
0 comment

Koho omrzeli drevené alebo kovové postele, tomu odporúčame kúpiť čalúnené. Čalúnené postele sa stávajú trendom posledných rokov. Nikto nepochybuje o tom, že na prvý pohľad vyzerajú skvele a dodajú spálni štýlový i moderný vzhľad. Avšak vzhľad nie je jediné, čo stavia čalúnené postele na prvé priečky v obľúbenosti. Aké výhody majú čalúnené postele?

Typy čalúnených postelí

Keď sa povie čalúnená posteľ, každý si predstaví niečo iné. Niekomu ako prvé v mysli zarezonuje čalúnené čelo postele. Iný si predstaví postele podobné sedacej súprave. Môžeme povedať, že obe skupiny majú čiastočne pravdu, pretože tento typ postelí sa vyrába v rôznych prevedeniach.

Boxspring postele

Boxspring postele bývajú označované aj ako postele americké. Lákajú svojim moderným dizajnom a robustnostnosťou. Pekne zaplnia spálňu a vyzerajú luxusne. Ich výhoda tkvie v tom, že sú vysoké. Skladajú sa z rámu, hlavného matraca a tzv. toppera. Všetky vrstvy postele vám zaručia pohodlné zosadanie a tiež sedenie na posteli. Vo vnútri boxspring postele sa skrývajú rošty a úložný priestor, ktorý využijú nielen majitelia menších bytov.

Celočalúnené postele

Celočalúnené postele nájdete hlavne v prevedení pre deti. Ich cena je výhodná, ale majú jedno veľké mínus. Matrac je v tomto type postele pevne zabudovaný do konštrukcie. Znamená to, že keď sa matrac vyleží alebo zašpiní, musíte vymeniť kompletne celú posteľ.

Čiastočne čalúnené postele

Čiastočne čalúnené postele vás prekvapia skvelou cenou a pekným vzhľadom. Čelo a telo postele je čalúnené, matrace sa dajú podľa potreby vymeniť. Vďaka konštrukcii oddelenej od matracov je vnútro postele odvetrávané, vzduch dobre cirkuluje a je menšia pravdepodobnosť vytvárania plesní v posteli.

Výhody čalúnených postelí

Čalúnené postele okrem nezameniteľného dizajnu prinášajú tieto výhody:

  • Veľký výber vzorov, poťahov a farieb: Rozmanitý výber je zárukou, že si vyberú aj nároční spotrebitelia. Čalúnená posteľ nádherné zladí celý interiér spálne.
  • Luxusný vzhľad: Poťah na posteliach vyvoláva pocity luxusu i útulnosti. Vyberte si poťah so zaujímavou povrchovou štruktúrou a vytvoríte dominantný i dekoratívny prvok spálne.
  • Mohutnosť a pevnosť: Čalúnené postele sú robustné. Vydržia vám dlho bez toho, aby sa začali kývať alebo vŕzgať.
  • Čalúnené čelo: Čalúnené čelo postelí zvyšuje komfort pobytu v posteliach. Opretí o čelo si môžete čítať alebo sledovať filmy.

 

You may also like