Akú výbavu dokúpiť ku kolieskovým korčuliam

by redakcia kankan
0 comment

V lete sú cyklistické a bežecké trasy plné korčuliarov, ktorí sa preháňajú s vetrom a vyzerajú šťastne. In-line korčuľovanie je zdravý i zábavný šport. Rýchlo si ho obľúbite a priam mu podľahnete. Jediné riziko na vás striehne v začiatkoch, kedy ešte neovládate dobre koordináciu pri korčuľovaní. Počas prvých jázd vám dodá sebavedomie a zároveň vás ochráni výbava pre korčuliarov.

Perfektné kolieskové korčule

K inline potrebujete v prvom rade perfektné kolieskové korčule. Nájdete ich v obchodoch v prevedení pre ženy, mužov a deti. Toto delenie je dôležitá kvôli ergonómii chodidla a sklonu klenby. Prevedenia podľa pohlavia a veku sa líšia tiež dizajnom. Pre deti sú pripravené korčule veselých farieb s rozprávkovými postavičkami. Ženy majú radi pastelové, jasné farby a muži modrú, šedú či čiernu.

Pre začiatočníkov sú určené korčule s menším priemerom koliesok, ktoré nedovoľujú jazdu v príliš veľkej rýchlosti. Ak si na korčuliach ešte nie ste istí, vyberte radšej mäkšie kolieska. Stabilnejšie sú inline s kratším rámom. Aby vám kolieskové korčule dlho vydržali, overte si triedu ložísk. Nad stupeň 5 ide o kvalitné korčule s vyššou odolnosťou. Pri skúšaní veľkosti korčúľ sa striktne riaďte dĺžkou vášho chodidla. Korčule vás nesmú tlačiť a ani sa vyzúvať. Lepšie je skúšať veľkosť popoludní, kedy je chodidlo mierne opuchnuté.

Základná výbava ku korčuliam

Na korčule sa obliekajte podľa počasia. Voľte radšej elastické oblečenie. Pri vyššej rýchlosti a pohybe rúk vám môže voľné tričko alebo vlajúce šortky prekážať. Vhodné sú napríklad legíny a funkčné tričká. Nezabudnite ani na športové ponožky pre inline, ktoré bránia vzniku pľuzgierov.

Veľmi dôležité sú pre korčuliarov ochranné prvky. Keď ich kúpite ako súpravu na inSPORTline, ušetríte a chrániče budú pekne ladiť. Súprava chráničov sa skladá z troch častí, a to ochrany kolien, lakťov a dlaní. Ako začiatočníci neriskujte a kúpte si aj ochrannú prilbu. Keď naberiete skúsenosti a odvahu, stačiť vám bude šiltovka ako ochrana pred slnkom.

Pre váš komfort pri jazdení, odporúčame kúpiť športový vak na vodu a iné drobnosti. V prípade, že sa nechystáte korčuľovať na dlhú trasu, bude vám stačiť elastická ľadvinka alebo vrecko s gumičkou na ruke. Kto miluje jazdu vo večerných hodinách, mal by si overiť reflexné prvky na oblečení alebo si dokúpiť reflexné pásky. Ostatné vybavenie závisí do vás. Môže ísť o športové okuliare, slúchadlá a prehrávač alebo niečo malé pod zub.

 

 

You may also like