10 dôvodov, prečo používať arganový olej

by redakcia kankan
0 comment

Arganový olej, nazývaný aj elixír mladosti, je známy svojimi úžasnými účinkami na pokožku, vlasy a dokonca aj nechty. Čo je vlastne arganový olej a prečo by ste ho mali vyskúšať?

Čo je arganový olej

Arganový olej je prírodný rastlinný olej, ktorý pochádza z plodov stromu Argania spinosa – arganovníka. Olej je veľmi výživný a vzácny, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu E, ktorý je pre krásu a zdravie pleti nevyhnutný. Obsahuje tiež nenasýtené mastné kyseliny, prírodné karotenoidy a fenoly a ďalšie prírodné látky, ktoré majú na pokožku ozdravujúce a omladzujúce účinky. Potrebujete ďalšie dôvody, prečo používať arganový olej?

Dôvody, prečo skúsiť arganový olej

Jeho výhodou je, že je veľmi všestranný. Arganový olej môžete používať na vlasy, pleť a nechty mnohými spôsobmi. Odmení sa vám úžasnými účinkami. Takže prečo ho skúsiť?

  1. Má hydratačné účinky. Pokojne ho môžete použiť namiesto pleťového krému. Do pokožky sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný film.
  2. Na pokožku tela. Arganový olej použite ako telový krém.
  3. Zjemní stvrdnutú pokožku. Bojujete so suchými pätami, či lakťami? Použite arganový olej!
  4. Anti-aging efekt. Vysoký obsah vitamínu E v arganovom oleji pôsobí na pleť omladzujúco a prispieva k vyhladeniu vrások.
  5. Má hojivé účinky. Používať ho môžete aj v prípade, ak máte problematickú pokožku a ochorenia ako psoriáza, ružienka, ekzém, či zápaly kože.
  6. Je prevenciou strií. Ak sa chcete vyhnúť vzniku strií, napríklad v tehotenstve, natierajte si problematické miesta arganovým olejom.
  7. Urýchľuje hojenie pleti. Máte na pokožke menšie poranenia? Ošetrite ich arganovým olejom. Urýchlite tak hojenie.
  8. Zabezpečuje zdravie pokožky hlavy. Ak si po umytí vlasov vmasírujete do pokožky hlavy pár kvapiek arganového oleja, bude hydratovaná. Predídete tak tvorbe lupín.
  9. Chráni vlasy. Napríklad pri častom fénovaní, kulmovaní, či používaní žehličky na vlasy.
  10. Udržiava zdravé nechty. Praskajú vám nechty a pokožka v ich okolí? Pravidelne ich natierajte arganovým olejom.

Jediný olej sa dokáže postarať o zdravie pokožky, ale aj vlasov a nechtov. A to je určite dobrý dôvod, prečo ho vyskúšať!

You may also like