Leto a vlasy. Ako sa starať o vlasy počas letných mesiacov?

by redakcia kankan
0 comment

V lete vyzerá naša pokožka krajšie, ale to isté nemôžeme povedať o vlasoch. Vlasy trpia nielen vplyvom slnečného žiarenia. Plávanie v bazéne, potápanie sa v mori, ležanie na piesku, to všetko sú činnosti, ktoré milujeme a naše vlasy ich nenávidia. Ak sa v lete nebudete o vaše vlasy primerane starať, budú vyzerať mdlo, sucho, končeky sa začnú štiepiť a následky letných radovánok pocítite ešte niekoľko mesiacov. Akú starostlivosť by ste mali vlasom dopriať počas letných mesiacov?

Letný zostrih a prípravky na ochranu vlasov

Pred letom vám radíme vlasy dostať do kondície ich skrátením. Kratšie vlasy sú jednoduchšie na úpravu a pôsobia na prvý pohľad sviežejšie. V lete by ste sa mali vyhnúť odfarbovaniu vlasov alebo túto činnosť obmedzte, pretože všetky farby na vlasy vašu korunu krásy vysúšajú. Nielen počas dovolenky používajte na umývanie a hydratáciu vlasov špeciálne prípravky. V drogérii nie je problém nájsť šampóny i balzamy určené priamo na vymývanie soli z vlasov a ich ochranu, ktorá pôsobí dlho po umytí. Pred slnením, ale tiež pred prechádzkou po slnku použite ochranný sprej s UV faktorom. Takýto sprej ochráni vlasy i vlasovú pokožku. V opačnom prípade sa vlasy začnú lámať a nadmerne vysúšať. Vždy, keď sa to dá, chráňte vlasy šatkou alebo klobúkom.

Menej je niekedy viac, vlasy zbytočne nezaťažujte

Počas leta máme pocit, že musíme vlasy umývať denne. Snažte sa ich umývanie obmedziť. Ak ste sa nekúpali, tak je zbytočné vlasy zaťažovať častým čistením. Mierne zamastenie či pocit zapáchania odstránite použitím suchého šampónu. Existujú dokonca špeciálne parfémy na vlasy, ktoré ich nádherne prevoňajú. V prípade, že vaše vlasy už nutne potrebujú umyť, použite nielen šampón, ale tiež kondicionér. Vlasy vďaka nemu budú poddajnejšie a ľahšie ich rozčešete. Veľmi suché vlasy si zaslúžia aj starostlivosť vo forme hydratačných masiek. Pozor na časté fénovanie. Prečo by ste mali vlasy zaťažovať horúcim vzduchom, keď ich môžete nechať voľne vyschnúť? K letu patria jemné vlny, a preto sa netrápte žehlením vlasov.

Kúpanie v bazéne i v mori je dovolené, ale…

Každé kúpanie v slanej alebo chlórovej vode je pre vlasy pohromou. Ideálne by bolo, keby ste pri kúpaní používali čiapku. Samozrejme, že s kúpacou čiapkou si plávanie nedokážete až tak vychutnať. Preto sa snažte pre kúpaním vlasy namočiť v čistej vode. Do ich štruktúry sa týmto spôsobom nedostane až tak veľa soli a chlóru. Ochranu vlasom poskytnú aj oleje a spreje. Po kúpaní sa snažte čo najrýchlejšie vlasy umyť.

 

 

 

You may also like