Dámy, užite si leto aktívne! Kúpte si dámsky bicykel

by redakcia kankan
0 comment

Leto sa nám neodmysliteľne spája s pohodou, opaľovaním, stretnutiami s priateľmi a popíjaním chutných drinkov na terase kaviarničky. Vravíte, že takéto činnosti nie sú nič pre vás? Skúste prežiť leto inak, a to aktívne. Ako? Napríklad cyklistickými výletmi vo dvojici. Dokonca aj dámy si môžu cyklistiku užiť vďaka trendovému dámskemu bicyklu, ktorý poteší ich oko a dodá im chuť športovať nenásilnou formou.

Nemusíte sa báť ťažkopádnych a uniformných bicyklov

Veľa žien sa cyklistike vyhýba, lebo si ako prvé predstavia ťažkopádne bicykle určené pre pánov. Masívna konštrukcia a strohý dizajn nie veľmi lahodia ženskému oku. Môžeme vám však garantovať, že keď uvidíte bicykel určený pre dámy, tak vás ihneď opantá predstava ako sa vozíte v jeho sedle. Dámske bicykle sa plne dokážu prispôsobiť predstavám žien po dizajnovej i technickej stránke. Viete, ako dámsky bicykel vyzerá a aké má parametre? Ak nie, tak stačí, aby ste klikli na stránky internetového obchodu so športovými potrebami inSPORTline.

Dámsky bicykel je možné kúpiť v mnohých prevedeniach

Dámske bicykle sa podobne ako pánske vyrábajú pre rôzne druhy športových aktivít. Môže ísť o horský, crossový alebo veľmi obľúbený model mestského dámskeho bicykla. Samozrejme, že nielen technické parametre, ale tiež vzhľad dámskych bicyklov je prispôsobený ich účelu. Napríklad mestský dámsky bicykel vyzerá tak jedinečne, že už nikdy nevyužijete mestskú dopravu či jazdu automobilom. Ušetríte peniaze a nebudete sa trápiť hľadaním parkovacieho miesta. Dámske bicykle do mesta disponujú pohodlným sedom, predávajú sa v rôznych farbách a je k nim možné dokúpiť rôzne praktické doplnky (košíky, nosiče fliaš na vodu). Veľmi obľúbené sú mestské bicykle v retro štýle, na ktoré pokojne vysadnete v romantických šatách, pretože konštrukcia reťaze je chránená krytom.

Dámske bicykle sú kompletne prispôsobené ženám

Nie všetky dámy sa túžia preháňať na bicykli len po meste. Ak sa chcete vybrať na výlet do lesa, kúpte si bicykel horský, pre dlhšiu jazdu po cestách sú určené dámske cestné bicykle a na jazdu po kopcoch spojenú s cestnou cyklistikou budete potrebovať bicykel trekingový. Dámske bicykle majú len jednu hlavnú rámovú trúbku alebo dve trúbky v jednej línii, a preto sa na ne dobre nasadá. Celá konštrukcia je odľahčená, takže sa nemusíte obávať ťažkej manipulácie. Pre maximálny komfort počas jazdy mimo mesta vám odporúčame kúpiť celoodpružený bicykel, v meste vám bude stačiť bicykel s predným odpružením. Pozor tiež na priemer kolies. Menšie kolesá umožňujú zábavnú jazdu v miernom teréne a bicykel je vďaka nim ľahší. Väčšie kolesá sú nutnosťou pre dámy, ktorých druhým domovom je príroda a radi spoznávajú nové lesné cyklistické cestičky.

 

You may also like