Výber sprchových dverí

by redakcia kankan
0 comment

Prerobili ste si kúpeľňu a rozhodli ste sa, že v nej budete mať murovaný sprchový kút (nika)? Pokiaľ nechcete toto miesto oddeliť sprchovým závesom isto sa vám zídu vhodné sprchové dvere.

Vhodne zakomponované miesto murovaného sprchového kúta so sprchovými dverami môžu v kúpeľni vytvoriť ďalšiu miestnosť a jasne oddeliť miesto určené na sprchovanie. V tomto prípade určite nie je dobré kúpiť prvé sprchové dvere ktoré zbadáte. Na ich výbere si dajte záležať, nakoľko by mali mať aj estetickú hodnotu.

Posuvné sprchové dvere

  • najbežnejší a aj najpraktickejší typ sprchových dverí, ktoré jednoducho posuniete a vstúpite alebo vystúpite do sprchy. Tento typ je ideálny do menších kúpeľní. Dvere sa posúvajú pomocou koliesok, ktoré by mali mať v priemere aspoň 2 cm. Na trhu nájdete aj dvere, na ktorých posúvanie sa používa klzák. Tento systém je menej náročný na údržbu, tichý a takmer bezproblémový.

Zalamovacie sprchové dvere

  • ďalší typ sprchových dverí oceníte hlavne v malých kúpeľniach, kde je potrebné počítať s každým centimetrom. Otvorené dvere sú zložené v kúte sprchy. Dobré je ak sa dvere zalamujú do vnútra sprchy. Voda, stekajúca z dverí sa tak nedostane na podlahu. Náročnosť na údržbu tohto typu sprchových dverí je vyššia – dvere musia poriadne preschnúť aby ste predišli tvorbe plesne.

Pivotove sprchové dvere

  • ak máte väčšiu kúpeľňu môžete si zaobstarať k sprchovému kútu pivotové dvere. Dvere sú zavesené na otočných pántoch, takže potrebujete dosť miesta na to aby ste ich mohli otvoriť. Aj v tomto prípade je lepšie ak sa otvárajú do vnútra.

Ak hľadáte vhodné sprchové dvere zaobstaráte ich na HeavenShop.sk. A nie len tie. Nájdete tu aj ďalšie vybavenie vhodné práve do vašej kúpeľne.Výber sprchových dverí

Výplň dverí

Okrem typu sprchových dverí sa zamerajte aj na ich výplň, ktorá môže byť z plastu alebo skla. Oba typy výplne sú odolné voči usádzaniu vodného kameňa. Rozdiel medzi nimi je hlavne v cene. Dvere s plastovou výplňou sú lacnejšie. Sklené sprchové dvere dodajú kúpeľni luxusnejší vzhľad. Ich cena je ale vyššia. Pri kúpe si vyberte dvere, ktoré majú bezpečnostné kalené sklo s hrúbkou aspoň 6 mm.

You may also like